הורים תובעים את "מכבי": "הרופאים לא טיפלו בזיהום פשוט בדרכי השתן של האם. התוצאה: הילד נולד במשקל 800 גרם וסובל משיתוק, פיגור ואפילפסיה"

הורים לילד שנולד ב-1999 הגישו תביעת ענק  נגד ״מכבי שירותי בריאות״. התובעים טוענים כי רופאי הקופה התרשלו בטיפול באם במהלך ההיריון ועל אף שזיהו זיהום בשתן לא טיפלו בו, בטיפול אנטיביוטי שגרתי. כתוצאה מכך הילד נולד 7 שבועות לפני מועד הלידה המתוכנן במשקל של 850 גרם והוא סובל כתוצאה מכך מפיגור, שיתוק ואפילפסיה. האם שהרתה בגיל 42 באמצעות הפריה חוץ גופית, ערכה את כל הבדיקות המתבקשות בקופת החולים "מכבי", בהן: סקירת המערכות ובדיקת מי השפיר שיצאו תקינים. אלא שבמהלך השבוע התשיעי להריונה, תרבית שתן שעשתה האם הצביעה על קיומם של חיידקי אי-קולי, לא דבר חריג בהריונות. אלא שלדברי ההורים - במקום לתת לאם אנטיביוטיקה לטיפול מהיר בזיהום, הרופאים ב"מכבי" לא ייפלו בכך. בתרבית שתן נוספת שבוצעה חודש לאחר מכן שוב אובחנה צמיחה חריגה של חיידקים, מה שמעיד על תהליך זיהומי כרוני. גם הפעם לא ניתן לה טיפול אנטיביוטי, באנטיביוטיקה שגרתית. לדברי התובעים, כתוצאה מהזיהום (דבר הידוע בספרות המקצועית) נגרמה לידה מוקדמת מאוד של העובר, שנולד במשקל 850 גרם בלבד. כתוצאה מהלידה המוקדמת מאוד נגרמו מומים קשים לרך הנולד והוא סובל מהם עד עצם היום הזה. בין המומים: פיגור, שיתוק ואפילפסיה.    

ההורים הגישו חוות דעת רפואית שלפיה מתן אנטיביוטיקה יעילה במהלך ההיריון הייתה מונעת את התפשטות הזיהום ואת הלידה המוקדמת. מדובר בטיפול אנטיביוטי שאם היה ניתן, היה מעביר את הזיהום תוך שלושה ימים.

לדברי ההורים, בנם סובל כיום ויסבול כל ימיו מחיי מום וסבל מתמשכים שאלמלא רשלנות רופאי “מכבי” לא היו נכפים עליו. הוא אינו נייד, מתקשה בתקשורת עם סביבתו, אינו גמול, לא מודע לסכנות וזקוק להשגחה רציפה וצמודה משך כל היום. בנם תלוי לגמרי בעזרת אחרים ומאז לידתו הם מקדישים את כל זמנם לטיפול בו.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי גם זה יעניין אותך
Close
Back to top button
נגישות