במרפאת “כללית” בראש העין מנסים לשנות אווירה. במקום כריזה החולים ממתינים לצלילי “די ג’יי” מיוחד שהם כולם מכירים

מרפאת ראש העין הוותיקה מציגה: מוזיקה מרגיעה לכל מטופל. במקום כריזה- המטופלים מחכים לצלילי מוזיקה שבחר "די.ג'יי" מיוחד שהם כולם מכירים מקר

הפתעה נעימה ציפתה ללקוחות הרבים שהגיעו ביום ראשון השבוע למרפאת ראש העין המרכזית של שירותי בריאות כללית. בעודם ממתינים לבדיקת רופא בחדרי ההמתנה, לבדיקת דם, לאחות או לתור בבית מרקחת, החלו להישמע ממערכת הכריזה המרכזית נעימות מרגיעות של מוזיקה קלאסית, שליוו את פעילות המרפאה לכל אורך היום.

מאחורי היוזמה להשמיע ללקוחות ולמטופלים מוזיקת רקע שקטה ונינוחה עומד מנהל המרפאה, ד”ר גבריאל פלוטקין, ששמח לפרוס את הפילוסופיה שלו: “כמנהל מרפאה, אני מקפיד לקרוא הרבה מאמרים על פסיכולוגיה וניהול”, הוא מספר, “מצאתי המון פרסומים שמצאו כי השמעת מוזיקה שקטה יכולה משרה  אווירה נינוחה ומרגיעה בסביבה כולה – דבר חשוב במיוחד במרפאה שלנו. כבר לפני מספר שנים התחלתי להשמיע מוזיקה לטינית שקטה במשרד שלי, שבו אני מקבל את מטופליי. לאחר שראיתי שזה עובד החלטתי להטמיע את המהלך בכל רחבי המרפאה, מתוך מחשבה שזה יעזור להרגיע ולייצר תחושה חמימה ובריאה לכל באי המקום”.

 

את השירים והנעימות בוחר ד”ר פלוטקין בעצמו, והם מגיעים כאמור ממגוון סגנונות, החל ממוזיקה קלאסית, דרך מוזיקה דרום אמריקאית ואפילו מוזיקת קאנטרי (כל יום סגנון אחר!). ואיך לקוחות המרפאה מגבים ליוזמה? לדברי מנהלת הרוקחות, לודמילה גגצ’נקו, “התגובות נהדרות. כולם מרוצים ומסכימים שזה יוצר אווירה אחרת. חלק אפילו ניגשו ושאלו אם אפשר לשלב סגנונות נוספים, למשל מוזיקה מזרחית”.

מרפאת ראש העין של הכללית שוכנת ברחוב זכריה משה ומשרתת כ-13 אלף מתושבי ראש העין הוותיקה.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close