מה את עושה כשכואב לך בזמן קיום יחסים?

אחת מעשר נשים בגילאי 17-45 סובלת מ"וסטיבולידיניה" (וסטיבולוטיס) המתבטאת בכאבים בזמן קיום יחסי מין ובעת מגע באיבר המין בכלל. למרות השכיחות הגבוהה של הבעיה יש מסך עשן וחוסר מודעות גדול סביבה. נשים רבות סובלות בשקט, לעתים מתוך אמונה שכך המצב צריך להיות, ונשים שכן מתלוננות, נתקלות בחוסר ידע מצד הרופאים ואבחון שגוי. עד לאחרונה לא היה לבעיה טיפול יעיל וכעת כשפיתוח ישראלי חדש מספק פתרון, התקווה היא לפרוץ את חומות הבורות וההשתקה ולפתור את הסוגיה הכואבת.  

מה זה וסטיבולידיניה?

תופעה של כאב ניכר באזור מסוים בפתח הנרתיק. מקור הכאב הוא ברקמה המצויה בפתח הנרתיק. אותן נשים חשות כאב בזמן חדירה, החדרת טמפון ולעתים אף בעקבות ישיבה ממושכת.

מה יחס הרפואה הקונבנציונלית לבעיה?

מאחר וזו לא בעיה שפשוט לדבר עליה, נשים בדרך כלל לא משתפות אפילו את הסביבה הקרובה. בנוסף, ישנה בורות בעניין ולרוב נשים יעברו מספר רופאים עד שהבעיה תאובחן. רופאים רבים נותנים אבחנה שגויה, של פטרייה למשל וגם רופאים שמאבחנים נכון, לא מודעים לאפשרויות שישנו טיפול לכך.

שתיקה מסביב לבעיה. וסטיבולידיניה. אילוסטרציה

מה זה לייזר נמוך עצמה?

בשנת 2014 הסתיים מחקר רפואי בבית חולים הדסה עין כרם וטיפול חדשני מהווה פריצת דרך עולמית בתחום הוכנס לראשונה. הטכנולוגיה של לייזר נמוך עצמה (רך) נמצאת בשימוש בעולם לכאבים שונים כאשר קרני לייזר משפיעות על התאים באזור הטיפול בלבד ומפעילות עליו שורה של תהליכי ריפוי. הטיפול בטוח לחלוטין, לא כואב, לא יכול לגרום לנזק, ללא תופעות לוואי ומכשירי הלייזר נמוך העצמה מאושרים ע”י רשויות הבריאות העולמית. תוצאות הטיפול כיום עומדות על יותר מ- 90% מהמטופלות המספרות כי חוו שיפור מאחר והטיפול מותאם אישית לכל מטופלת.

מהו הטיפול החדשני?

הטיפול בלייזר בנוי מסדרה בת עשרה עד חימשה עשר טיפולים שמבצעות פיזיותרפיסטיות מוסמכות לטיפול ברצפת אגן ומתקיים פעמיים בשבוע. בפגישה הראשונה מתבצע ראיון ובדיקה ולאורך הטיפול מתבצעת הערכה של התקדמות הטיפול. האבחנה של וסטיבולידיניה לא מתקבלת בבדיקה גניקולוגית רגילה ולכן חשוב לפנות לרופא שיודע לאבחן את הבעיה. הרופא נוגע בפתח הנרתיק באמצעות מקלון הדומה למקלון אוזניים ומעריך את מידת הרגישות של האישה, תוך שלילת גורמים אחרים שעשויים לגרום לכאב.

מרפאות אומדיק.

כיום, לאחר שטופלו ברשת מרפאות אומדיק מעל ל-500 מטופלות, הטיפול בוסטיבולודיניה יעיל ואחוזי ההצלחה עומדים על מעל תשעים אחוז. במרפאות משתמשים בכלים הנמצאים במקום כך שיתאימו טוב יותר לכל מטופלת ולמקרה שלה. במעקב אחר המטופלות, לא דווחה החמרה במצבן או חזרת הכאב.

מרפאות “אומדיק” נמצאות ב: ירושלים, ראשון לציון, תל אביב, רעננה, עפולה, חיפה וצפת.

לקבל מידע נוסף : 09-7483470 מרפאת כאב “אומדיק”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות