לא יאמן: תינוקת בת 3 חודשים כמעט איבדה את אצבעות רגלה בגלל שערה שנכרכה סביבן

תינוקת פעוטה בת שלושה חודשים בלבד עלולה הייתה לאבד אצבע או יותר בשל שערה שנכרכה סביב אצבעות רגלה. המקרה התגלה על ידי אנשי הצוות הרפואי של מיון 'טרם' ביבנה. הוריה של תינוקת בת ה-3 חודשים, תושבת העיר, הגיעו למיון 'טרם' כשהם מתלוננים כי בתם הפעוטה סובלת מאי שקט ובוכה יותר מהרגיל ביומיים האחרונים שקדמו לבואם, וביקשו לבצע בדיקות רפואיות על מנת לבדוק האם ישנה סיבה רפואית.

אנשי הצוות הרפואי ערכו לפעוטה בדיקה גופנית כללית במהלכה התגלה כי ברגל ימין נכרכה שערה סביב מספר אצבעות – והאצבעות כבר החלו להכחיל. לאחר ששוחררה השערה שבה התינוקת להתנהג כרגיל.

ד”ר זאב וימפהיימר, מנהל רפואי ברשת ‘טרם’, אומר כי: “שערות שנכרכות סביב אצבעותיהם של תינוקות עלולות לגרום חלילה לנמק ואף במקרים נדירים לקטיעת האצבע, ועל כן נדרשת זהירות רבה ויש להרחיק שערות מקרבת תינוקות”.

עוד מוסיף ד”ר וימפהיימר: “בכל מקרה שבו מראה פעוט סימני אי שקט מומלץ לגשת לבדיקת רופא, מאחר שיכולות להיות לכך סיבות רבות שעלולות גם להיות מסוכנות”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות