ילדה בת 11 בטיפול נמרץ ילדים ב"מאיר" לאחר שהוכשה אתמול על ידי נחש במבואות הירקון בהוד השרון

ילדה בת 11 הוכשה אתמול על ידי נחש במבואות הירקון בהוד השרון. עם הגעתה לביה"ח "מאיר" מצבה הדרדר והועברה לטיפול נמרץ. בביה"ח מסבירים מה תעשו במקרה של הכשת נחש

ילדה כבת 11 הגיעה אמש במצב בינוני למרכז הרפואי מאיר מקבוצת כללית לאחר שהוכשה על ידי נחש במבואות הירקון בהוד השרון.

ד"ר ניר פרידמן, רופא בכיר במיון ילדים שטיפל בילדה, סיפר: "הילדה הוכשה בכף רגלה בעת טיול במבואות הירקון, עם הגעתה למיון ילדים היא הוכנסה לחדר הלם וטופלה על ידי הרופאה התורנית ד"ר מירית גרבר והצוות הסיעודי בראשות גאדה מסארוה, מספר דקות לאחר הגעתה הופיעה הידרדרות במצבה שהתבטאה בהקאות תכופות, דופק מואץ וחיוורון. היא טופלה מיידית בטיפול מציל חיים הכולל נסיוב להכשת נחש צפע, נוזלים, חמצן וטיפול תומך. לאחר ייצובה היא הועברה להמשך טיפול והשגחה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בניהולה של ד"ר דגנית אדם כהן״.

ד"ר אהוד רוזנבלום, מנהל היחידה לרפואה דחופה ילדים במרכז הרפואי מאיר: "אנו נמצאים בשיאו של הקיץ וכך גם פעילותם של הנחשים הנפוצים בארץ. אני רוצה להזכיר לכל מי שחזר לטייל בארצנו היפה, לשים לב למספר כללים: 1. להימנע מכניסה לצמחייה עבותה ובוודאי שבשעות חשוכות אז התאורה אינה מיטבית. 2. בלינה או בעת ביקור בשטח להקפיד לשים מחצלת/שמיכה על אזור שאינו מלא בצמחייה אלא חשוף כמה שאפשר. 3. להקפיד על תנועה בשטח בשבילים מסודרים. במידה והוכשתם או שאדם לידכם הוכש: השכיבו את האדם שהוכש באופן מיידי במקום מוצל. הרגיעו אותו ככל שניתן. קבעו את הגפה על ידי הנחה על קרש/חפץ ישר. הזעיקו סיוע באופן מיידי והגיעו לבית חולים על מנת שנעניק לכם את הטיפול הטוב ביותר כמה שיותר מהר.

* אל תמצצו את הארס

* אל תשימו קרח על סימני ההכשה * *תעשו חסם עורקים

*אל תנסו ללכוד את הנחש – רובנו איננו לוכדי נחשים מקצועיים וחלק ניכר מההכשות מתבצעות מרצון להביא את הנחש לצוות לצורך טיפול נכון וזו טעות. תמונה יכולה להיות מצוינת וגם בלעדיה נסתדר מצוין והדבר הקריטי ביותר הוא הגעה מהירה של האדם לבית החולים".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות