שלושה ימים, 30 שעות ניתוחים. מ”מעיני הישועה” יצאה הרפואה לאתיופיה

ארבעה רופאים חדורי מוטיבציה שמימנו את המסע בכוחות עצמם, הגיעו לבית החולים שבגונדר, הסובל מתנאי תשתיות נמוכים והכשרה מקצועית לא מספקת בתחום הרפואה הנשית, לימדו את הרופאים והעניקו למטופלות מענה רפואי מקצועי ומתקדם.

במשך שבוע השהות בגונדר עסקו הרופאים ללא הפסקה במתן טיפול רפואי ומקצועי, עם ציוד שהביאו מישראל כאמור במימונם העצמי והעניקו לנשים שסבלו משלל בעיות גניקולוגיות וגינליות איכות חיים יקרה מפז. כעת מקווים הרופאים להצליח להגיע לפחות שלוש פעמים בשנה לבית החולים בגונדר ולאפשר למטופלות שם איכות חיים שלא חלמו עליה עד היום.
המסע של ארבעת הרופאים שהכירו במסגרת עבודתם במרכז הרפואי ‘מעיני הישועה’ בבני ברק, החל בביקורו של ד”ר בירהאנו אייאנה, רופא נשים מבית החולים האוניברסיטאי של גונדר- באתיופיה, שהגיע לבית החולים’מעיני הישועה’ ללמוד את תחום רפואת רצפת האגן ביחידה המובחרת של מעיני הישועה. הרופא שהה בבית החולים מספר שבועות אשר בסיומם ביקש מהרופאים להגיע לבית החולים בגונדר שבאתיופיה לסייע לו בטיפול בנשים הכפריות באזור.

בתמונה: הרופאים הישראלים במהלך מסעם בגונדר, אתיופיה

ואכן, למסע המיוחד לגונדר יצאו בשבוע שעבר ארבעה רופאים שכל מטרתם הייתה לתת איכות חיים לאותן נשים שסבלו מסיבוכים רפואיים בתחום רצפת האגן, הגניקולוגי והמיילדותי.
הרופאים שכאמור, מימנו את טיסתם ושהותם בעצמם, לא הסתפקו בכך. במשך חודש ימים אספו ציוד רפואי חשוב על מנת שיוכלו להעניק לאותן מטופלות את הטיפול הטוב ביותר.
הרופאים שהשתתפו במסע: ד”ר גיל לוי – מנהל המשלחת, שכיהן כמנהל המחלקה האורוגינקולוגית במעיני הישועה; ד”ר ינאי זינס, מנהל מיוני נשים ויולדות במעיני הישועה; ד”ר ענת בק, מומחית לרפואת רצפת האגן; ד”ר הדר רוזן – מומחית להריון בסיכון גבוה.
הרופאים החלו במלאכה ונשים עם סיבוכים רפואיים הגיעו במיוחד לעיר גונדר לטיפול אצל הרופאים מישראל אשר מצאו את עצמם למעלה מעשר שעות כל יום בחדרי הניתוחים, בהם ניתוחים מורכבים ומאתגרים שהוכתרו בהצלחה. עשרות מטופלות עברו תחת ידם של הרופאים תוך שהם טיפלו בהן במסירות ובמקצועיות רבה.
השבוע, כשחזרו לארץ סיכמו האחד עם השני כי התרומה הזו חייבת להמשך ולהתקיים למען אותן נשים אשר יולדות בתנאי רפואה נמוכים מאוד – הגורמת לנזקים גופניים קשיים ואף למוות, להבריא ולהעניק להן תפקוד ואיכות חיים גבוהה.
את היחידה לאורוגניקולוגיה ורפואת רצפת האגן במעיני הישועה מנהל כיום הד”ר גנדי ביטמן.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות