חשש במטה בכר: “הסקרים צונחים והפעילים נוטשים”

סקר חדש מגביר את החששות במטה יוסי בכר מפני הפסד בסיבוב הראשון. סגנו של בכר, שמעון ועקנין: "נצטרך לעבוד קשה כדי לנצח". אלי יריב מתחזק מעט, אך עדיין גדול הפער בינו לבין בכר וצביקה ברוט, שעולים לסיבוב השני. גורם במטה בכר: "יוסי היה צריך לוותר ולתת לפירון או לדריקס להוביל את הרשימה. זה היה משפר את מצבנו"


הישורת האחרונה של מערכת הבחירות המקומיות כבר כאן, והזירה הפוליטית בבת-ים נותרת ללא שינוי: במטהו של ראש העיר נוכחי יוסי בכר שולפים כבר את הסכינים על רקע הסקרים המדשדשים, ואומרים כי “היה צריך להחליף את יוסי במועמד אחר, כמו אסתר פירון או איציק דריקס. כל אחד מהם היה משפר את מצבנו ומביא לסיכוי טוב יותר לנצח, אבל עכשיו כבר מאוחר מדי”.

המשנה לראש העיר, שמעון ועקנין, דווקא מנסה לשדר אופטימיות, אך מודה כי: “נצטרך לעבוד קשה כדי לנצח”. הוא אף הוסיף כי במידה ובכר יצליח בסופו של דבר לנצח, הוא מצפה לקבל את תפקיד סגן ראש העיר בשכר: “אני מקווה שהרבה חושבים שיש לי את הכח ברחוב כדי להביא את הניצחון. אני עובד קשה וברור שאני מצפה לסגנות. יוסי בכר היה מספר 9 ברשימה שלנו ותראו איפה הוא היום, אז המיקום ברשימה לא קובע”.

הלחץ בסביבתו של בכר נובע מהסקרים האחרונים, בהם הסקר שנעשה בשבוע שעבר, המצביעים על התחזקות משמעותית של מועמד הליכוד צביקה ברוט וכן של מועמד מפלגת העבודה, אלי יריב, הנמצא במקום השלישי.

אולי גם זה יעניין אותך

עם זאת, הסקרים מראים עדיין כי ברוט יכול לנצח את בכר בסיבוב השני, בעוד יריב אינו מצליח להביס את ראש העיר הנוכחי. נכון להיום צפויים ברוט ובכר לעלות לסיבוב השני. שאר המועמדים לראשות העיר נמצאים מתחת לרף עשרת האחוזים.

“יש פעילים רבים שחצו את הקווים, או כאלה שהחליטו הפעם שהם נשארים בבית”, אומרים גורמים במטה, “הם לא רוצים להסתבך ומעדיפים לא להיות מקושרים לבכר. רוב הפעילים עבור לברוט אבל יש גם מקרים שהם עברו אפילו לתמוך ביריב, וזה משהו שלא היה בעבר”.

הסיבות העיקריות, לדברי בכירים המקורבים לנושא, להתנגדות התושבים ליוסי בכר נובעת מהעלאת הארנונה שגבוהה ממילא, הלכלוך ברחובות וחוסר התפקוד של העיריה מבחינת השירות לתושבים. עם זאת, גורמים אחרים בסביבתו של בכר דווקא מאמינים כי “בסופו של דבר יש הרבה מאד אנשים שיפחדו שלא לתמוך בו, והם יבואו להצביע. אם רוב תושבי העיר יישארו בבית ואחוז ההצבעה יהיה נמוך, יהיה לנו סיכוי לנצח”.

לדברי ועקנין, “בראש השנה קבעו כבר הכל: מי יחיה, מי ימות, מי יהיה חולה, מי יבריא, מי יהיה ראש עיר, מי יהיה חבר מועצה. יש לי רב גדול שאני הולך איתו שנים, ואני מקשיב רק לו. הוא אומר שאני אהיה במקום טוב ומצוין. אז אם הוא אמר – הוא לא טעה אף פעם”.

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך