ניגשות ולא נגישות: ללכת לקראת, להתקרב. סיפור המופע המרגש של שלומי דיין

האירוע של סמ"ן ואגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה שהתקיים באברהם הוסטל, שילב שירים מקוריים וקטעים הומוריסטיים של שלומי דיין, אדם המתמודד עם לקות ראיה, לבקנות והיותו על הספקטרום האוטיסטי

החודש התקיים אירוע חשוב של סמ”ן ואגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה באברהם הוסטל בתל אביב, האירוע ששילב שירים מקוריים וקטעים הומוריסטיים של שלומי דיין, אדם המתמודד עם לקות ראייה ולבקנות והיותו על הספקטרום האוטיסטי, היה להצלחה גדולה וכל המשתתפים והקהל יצאו נרגשים ומלאי הערכה.
לילך לוטן, ממארגני האירוע, כתבה פוסט מרגש שנוגע לכולנו בנושא הנגישות בחברה: “אנחנו שומעים על נגישות בהקשרים מגוונים, שמשמעותם, לרוב, אחת- יכולת להגיע, לגשת או להיכנס למקום כלשהו. כלומר, היכולת להפוך דבר כלשהו, לנגיש. ברובד העמוק יותר – נגישות מבטאת את היכולת לקבל. בואו נשנה קצת את סדר האותיות. אל תאמרו נגישות. כי אם ניגשות! ומה זו נגישות? ניגשות היא תוצר של פעולה אקטיבית. לגשת – ללכת לקראת. להתקרב. להתחיל לבצע! בואו ננגיש את עצמנו לכל אדם, באשר הוא אדם. נצעד צעד קדימה, נשוחח, נכיר, נרבה את ההון האנושי שסביבנו, ויחד נייצר סביבה מלוכדת וחברתית להפליא.”

לא נגישות כי אם ניגשות. לילך לוטן. צילום עצמילא נגישות כי אם ניגשות. לילך לוטן. צילום עצמי
הופעה מוצלחת של שלומי דיין. צילום לילך לוטןהופעה מוצלחת של שלומי דיין. צילום לילך לוטן

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close