לא חותמים לפני שמתייעצים

בעקבות פעילות יזמים פרטיים עיריית כפר סבא מדגישה את ההמלצות הבאות לתושבי שכונת יוספטל, וביניהן פנייה אל המנהלת להתחדשות עירונית בטרם חתימה על כל הסכם


עיריית כפר סבא, בהובלת מחלקת תכנון העיר באגף הנדסה, מפרסמת את המלצותיה לתושבי שכונת יוספטל בעקבות פעילותם העצמאית של שני יזמים בשכונה. יובהר כי מדובר במיזמי התחדשות עירונית שלא הוגשו לעיריית כפר סבא לקבלת חוות דעתה. יש לציין כי מדובר על פרויקטים רחבי היקף שכוללים הוספת אלפי יחידות דיור, וככאלה דורשים תהליך תכנוני ארוך ומורכב ודורשים התייחסות והיערכות עירונית.
עבור פרויקטים מעין אלה, הקימה העירייה בשיתוף משרד השיכון והבינוי את מנהלת ההתחדשות העירונית, שמטרתה לנהל את הליכי ההתחדשות בעיר ולסייע לתושבים בקידום מיזמים באופן מקצועי ויעיל, כך שתהליכים אלו יהפכו לקלים ומהירים יותר עבור התושב. בנוסף, המנהלת תפעל לקידום תהליכי התחדשות עירונית, לטובת שיפור איכות החיים של התושבים וחיזוק העירוניות במרקם הוותיק של העיר, תוך שמירה על אופייה הייחודי של כפר סבא כעיר קהילתית וירוקה.

אולי גם זה יעניין אותך

במסגרת תפקידיה: הנגשה ופרסום של מידע וחומרי הסברה לתושבים, יזמים ובעלי מקצוע באמצעים שונים לרבות מפגשי שיתוף ציבור, כנסים וקורסים; מתן סיוע לדיירים בהתארגנות לקראת בחירת נציגות מטעמם; מתן סיוע וכלים לדיירים בהתארגנות לקראת פנייה ליזמים וקביעת העקרונות לבחירת יזם מבצע ובעלי מקצוע נוספים המלווים את הפרויקט; ביצוע בדיקות היתכנות תכנונית לקידום מיזמי התחדשות עירונית; תיאום פעולות הרשות המקומית מול המחלקות הרלוונטיות בעירייה ותפעל כזרוע ביצועית של הרשות המקומית לקידום תהליכי התחדשות עירונית בישוב.
כנרת תירוש, מנהלת מחלקת תכנון עיר מסרה: "חשוב לוודא כי הדיירים אכן יזכו לתנאי מגורים משופרים. על הדיירים לבדוק היטב את ההסכם המוצג על ידי היזם ובכל מקרה, חשוב לזכור כי לא חותמים לפני שמתייעצים".
המנהלת החדשה: 09-7649334

צילום: גטי אימג'ס

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך