עיריית כפר סבא, בהובלת החברה לתרבות ופנאי, פתחה שנת לימודים נוספת

לאחר ההצלחה המסחררת לפיילוט גני היול"א (יום לימודים ארוך), פתחה השבוע עיריית כפר סבא, בהובלת החברה לתרבות ופנאי, שנת לימודים נוספת עם כ- 130 נשות צוות וכ- 1,984 ילדים וילדות ב- 62 גני ילדים. רגע לפני פתיחת השנה השתתפו צוותי החינוך בימי היערכות מקיפים על תכנית הלימודים המתוכננת. במהלך ימי ההיערכות עברו הגננות המובילות והסייעות השתלמויות בנושאים שונים, ביניהם: הסתגלות, הכרות, אני מאמין, תזונה, נהלים, עזרה ראשונה, הכרות עם צוות הבוקר, כלים לפעילות תנועה לגיל הרך וארגון הגן במשותף ועוד. כמו כן, לקחו חלק בפרויקט "ללמוד לחיות ביחד" של תכנית "עיר ללא אלימות", במסגרתו קיבלו ארגז כלים חינוכי חברתי למניעת האלימות. כמו כן, לאור הצלחת התוכנית המוסיקלית "צלילי עמים" אשתקד, גם השנה ישתתפו בה ילדי הגנים, אותה ינחו מובילות גני החובה. התוכנית תביא לילדי הגנים את מיטב הרפרטואר הקלאסי דרך מפגשים עם מוסיקה חיה. המובילות עברו מפגש השתלמות ראשון במסגרת ימי ההיערכות ויתקיימו עוד כ- 3 מפגשים במהלך השנה.

היעד המרכזי של הפעילות בצהריים הוא מתן יחס אישי לכל ילד, תוך התייחסות לעולמו הרגשי והקניית מיומנויות חברתיות בדרך חווייתית ומעשירה. במהלך השנה הרכזים מגיעים לגנים ומלווים את הצוותים מבחינה מקצועית. הצוותים עוברים השתלמויות קבועות לאורך השנה- יחד עם המדריכה הפדגוגית. בנוסף, מתקיימות ישיבות צוות קבועות, תצפיות בגנים, שיחות הערכה, פעילויות גיבוש ועוד. במהלך השנה, מפעילים תוכנית חינוכית המותאמת לגילאים ולשעות הצהרים ומתמקדים בפעילות רגשית וחברתית של הילדים. הצוותים מקבלים תכניות מובנות, וכן לאורך השנה מפתחים באופן יצירתי את הנושאים.
נזכיר כי, בהערכה מקצועית וחיצונית של אשת חינוך מקצועית נמצא כי מתווה גני היול”א השיג את שתי המטרות העיקריות שהציב: צמצום משמעותי בהיעדרויות עובדות הצהרונים, ויצירת תכנית פדגוגית חינוכית עשירה לילדים.
יאיר משיח, מנכ”ל החברה העירונית לתרבות ופנאי, מסר: “אנו מייחסים חשיבות גדולה להתמקצעות בעבודת הצוותים, וכן פועלים למקצועיות לאורך כל השנה. פעילות הצהרונים בגנים ע”י החברה הינם מענה להמשך המסגרות החינוכיות של שעות הבוקר בליוויי ופיקוח מקצועי של רכזות היול”א. הפיקוח המתמיד על איכות העבודה ומתן כלים מקצועיים לשיפור עבודת המחנכים הם מהמאפיינים הייחודיים של עבודת היול”א. בברכת שנת לימודים מוצלחת לכל הילדים והילדות בגנים”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות