מהנדסת העיר כפר סבא הנכנסת, אדריכלית עליזה זיידלר גרנות, החלה בימים אלה את תפקידה

מהנדסת העיר כפר סבא הנכנסת, אדריכלית עליזה זיידלר גרנות, החלה בימים אלה את תפקידה, כשבראש סדרי העדיפויות עומדים פרויקטים של התחדשות עירונית. נושא זה יהווה את מרכז העשייה במנהל ההנדסה בראשותה, שהינו משמעותי וחשוב להתפתחות העיר כפר סבא ומהווה בשורה של ממש עבור תושבי השכונות הוותיקות בעיר.

יש לציין כי כיום קיימות יוזמות פרטיות רבות ברחבי כפר סבא שאינן מתואמות עם העירייה או עם מדיניות התכנונית שלה. לכן, מיד עם כניסתה לתפקיד יחל תהליך לקידומן של תכניות אב ומדיניות לאזורי העיר השונים, תוך שיתוף הציבור ובחינת הצרכים העירוניים לצד צרכי התושבים. זאת במטרה לאפשר בנייה נכונה ויכולת התחדשות לכלל העיר כל זאת לצד המשך איכות חיים גבוהה בעיר כפר סבא.

כידוע זיידלר גרנות כיהנה בתפקידה האחרון כמהנדסת העיר רמת גן ומגיעה עם רקורד מקצועי עשיר בתחום ההתחדשות העירונית. במסגרת תפקידה זה עסקה בעיקר בהתווית מדיניות תכנונית לנושאי ההתחדשות העירונית לסוגיה: תמ"א 38 תוספות וחיזוק, תמ"א 38 הריסה ובנייה ופינוי בינוי. כל אלה כלים תכנוניים לגיטימיים אותם יש לממש באופן מושכל ונכון תוך ראייה כוללת של התפתחות העיר.

“רמת גן היא העיר בעלת מספר יחידות הדיור הגדול ביותר שנבנה על פי תמ”א 38 לסוגיה בארץ וזאת עקב עידוד להתחדשות עירונית. בחלוף הזמן הובן כי לא ניתן להמשיך במדיניות זו ללא תכנון וראייה כוללנית של העיר” אמרה זיידלר גרנות, והוסיפה כי “מיד עם כניסתי לתפקיד ברמת גן ביצעתי שינוי כיוון בתחום זה ומתכנון נקודתי הרואה אך ורק את הבניין עצמו עברנו לתכנון מתחמי, תכנון שכונתי, תכנון כלל עירוני.

אגף הנדסה קידם לאורך חמש השנים האחרונות תכניות אב ותכניות מדיניות לשכונות העיר השונות תוך אפיון כל שכונה על צרכיה ורצונותיה, הכל בשיתוף יועצים ומתכננים מתחומי התנועה, כלכלה, שמאות ונוף. התכנון נעשה תוך התייעצות מתמדת עם נציגי השכונות השונות על מנת שהתכנית אכן תשקף את הרצון להתחדשות מחד ואת השמירה על אופי הקיים מאידך”.

כמו כן, הוסיפה כי “במקביל לתכנון שכונתי, הוכנה גם תכנית מתאר כוללנית ליישוב, תכנית אב לתחבורה, תכנית לשימור מבנים, מדיניות בנייה לגובה ותכנית אב לייעול השימוש במבני ושטחי ציבור, הכל ביחס לצרכים ע”פ פרוגרמה חכמה לצרכי ציבור. תכנית המתאר הכוללנית הטמיעה בתוכה את התובנות שעלו מהתכנון השכונתי  ולכן היכולת שלה להתקדם להפקדה ואישור, גבוהים.

במסגרת תפקידה בעיריית כפר סבא תקדם האדריכלית עליזה זיידלר גרנות נושאים אלה, שחשובים מאוד לעיר, תוך התחשבות בתכנון הכוללני של העיר. זאת על מנת להעניק לכלל התושבים שירות מיטבי של תשתיות עירוניות מיטביות, ביניהן: תחבורה, חינוך, תרבות ופנאי ועוד. בנוסף יתקיים מפגש עם קהל המתכננים והבונים בעיר על מנת לייעל העבודה מולם, לשפר השירות ולהנגיש את המידע ההנדסי התכנוני לכל מי שנדרש לו.

ראש העירייה, רפי סער, מסר: “כניסתה של האדריכלית זיידלר גרנות לתפקיד מהנדסת העיר הוא בשורה של ממש לתושבים. עליזה מגיעה עם ניסיון מקצועי עשיר בתחום התכנון העירוני האורבני ההתחדשות העירונית ומאמינה כי יש לבצע פרויקטים אלה תוך תכנון כוללני ובראייה ארוכת טווח, לצד בחינת הצרכים ושיתוף הציבור. וזו בדיוק המדיניות אותה אני מוביל על מנת להעניק לכל תושבי העיר את השירות הטוב ביותר”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות