מאוסישקין למאדים

בית הספר "אוסישקין" בכפר סבא זכה במקום הראשון בקטגוריה "חדשנות בחקר" בתחרות הרובוטיקה הארצית של ארגון FIRST והטכניון שהתקיימה השבוע בתל אביב. גם תלמידי חטיבת הביניים ע"ש אילן רמון לקחו חלק בתחרות, יחד עם עשרות בתי ספר מכל רחבי הארץ. קבוצת התלמידים של בית הספר "אוסישקין" בתחרות מנתה 14 תלמידים ותלמידות, והנושא השנה היה "החלל". את התלמידים הוביל צוות משותף של מנטורים: מורה, סבא הורים ומתנדבים מחברת סימנס ומהקהילה. תחילה גובשה הקבוצה בפעילויות שונות, נחשפה למקורות מידע והרצאות בבית הספר ומחוצה לו ומהתעשייה האווירית. התלמידים הרחיבו את רעיונותיהם וגיבשו את נושא החקר: "אספקת מים על מאדים". הפתרון החדשני עליו חשבו הילדים הוא: העברת קרח בכוכב מאדים באמצעות מסוע ולאחר התכה. הם התייעצו עם מהנדסים ומומחים היכן על מאדים ישנו קרח שיכול להפוך למים ראויים לשתייה. חקרו כמה ואיזו אנרגיה נדרשת להפעלת מסוע ותכננו את מבנה המסוע.

בית הספר משתתף זו השנה השנייה בתחרות הרובוטיקה, ואשתקד זכה במקום הראשון על יצירתיות. התוכנית פועלת בשכבות ד’- ו’ ובה נחשפים התלמידים לתחומי המדע, ההנדסה והטכנולוגיה. חברי הקבוצה נדרשים לבנות רובוט אוטונומי ולתכנת אותו לביצוע משימות שונות על גבי לוח משימה ייחודי. במקביל לכך, ניתנת משימת חקר ולימוד בנושא מאתגר, הדורש פתרון חדשני באמצעות חשיבה יצירתית. במהלך הלימוד מפתחים התלמידים מיומנויות לשיתוף פעולה, עבודת צוות בתנאי לחץ, ערבות הדדית, מנהיגות, התארגנות, מעורבות בקהילה.

תוכנית ללימודי הרובוטיקה שפועלת בבתי הספר בעיר מלמדת את התלמידים לבנות ולתכנת רובוט שעליו לבצע מסלול. מדובר על תכניות בשיתוף ארגון FIRST והטכניון, שמטרתו לחשוף בקרב תלמידים את תחומי ההנדה, המדע והטכנולוגיה. כמו כן, לשלב למידה חווייתית עם טיפוח כישורי חיים, ביניהם: ביטחון עצמי, תחושת מסוגלות, יכולת עבודה בצוות, יכולת קבלת החלטות, כושר מנהיגות ועוד.

רפי סער, ראש העירייה מסר: “גאווה גדולה למערכת החינוך הכפר סבאית, שתלמידיה מגיעים להישגים גבוהים ברמה הארצית. מכניסתי לתפקיד שמעתי בכל יום על הישגי תלמידנו ותושבינו ברמה הארצית והבינלאומית, ואני גאה לעמוד בראש עיר שאלו הם תושביה. היקף ההישגים של תלמידנו מלמד אותנו על איכות אנשי החינוך שמשקיעים בחינוך ומובילים את תלמידיהם רחוק”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות