צפו: תושבת תל אביב התכוננה לנסיעה לחו"ל ואז חלק מעגלת הנסיעות עף וננעץ בעינה. הרופא מזהיר: "הוו בעגלה האת כבר גרם לתאונות שהביאו לעיוורון"

סווטלנה התכוננה לנסיעה וחופשה בחו"ל עד שחלק מעגלת הנסיעות השתחרר וננעץ בעינה. משם, בהליך עדין הוו שוחרר מעינה. צפו בהליך שהתרחש במיון איכילוב בניצוחו של פרופ' יגאל לייבוביץ' שמזהיר: "הוו שמחובר לגומי (בנג׳יקורד) הינו סוגר מסוכן מאוד שכבר גרם למקרים של פגיעה עינית עד כדי עיוורון"


סווטלנה קזונינה, בת ה- 44 מתל אביב התכוננה לנסיעת חופשה לחו"ל. היא ארזה עגלה לקראת נסיעה לחו״ל ופתאום הוו שהיה מחובר לעגלה נקרע ועף ישר לתוך עין ימין שלה.
היא ספגה מכה קשה בתוך העין והרגישה נזילה מהעין ופחדה שזו העין עצמה.

מיד היא הגיעה לחדר המיון בבית החולים איכילוב בבהילות ופרופ׳ יגאל לייבוביץ, מנהל המכון לאוקופלסטיקה במערך עיניים, בעזרת האחות האחראית איריס אטליס, הושיבו אותה מיד על המיטה ובמגע עדין שחררו את הוו מתוך עינה.

אולי גם זה יעניין אותך

במקום סווטלנה הרגישה הקלה ולאחר יום אחד בלבד של מנוחה כשהעין נשארה למזלה ללא נזק, היא משתחררת לביתה.
פרופ׳ לייבוביץ מדגיש: "הוו שמחובר לגומי (בנג׳יקורד) הינו סוגר מסוכן מאוד שכבר גרם למקרים של פגיעה עינית עד כדי עיוורון. אני מבקש להזהיר וליידע את הציבור שעדיף להימנע משימוש בו״.
וסווטלנה מסכמת: ״היה לי נס ואני קוראת לכולם להיזהר ולא לארוז תיקים או חפצים עם סוגרים קפיצים מסוג זה. תודה לפרופ׳ לייבוביץ שהציל לי את הראייה״.

 

צילומים: דוברות איכילוב

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך