חלם זה כאן: עיריית ראשל"צ שלחה מכתב תביעה לחברי הנהלת המתנ"ס ברח' סילבר על הפעלה ללא רישיון. הביעה: בעלי המתנ"ס זו העירייה עצמה…מבולבלים?

עיריית ראשון לציון שלחה מכתב עם כוונת תביעה לחברי הנהלת המתנ"ס, בטענה שהם בעלי מקום המופעל כקולנוע ללא רישיון. הבעיה- אכן מדובר במתנ"ס, ומי שבעליו זו העירייה עצמה! אז האם מישהו בעירייה התבלבל? העירייה: "המכתבים נשלחו בטעות, התבלבלנו". ועדיין: האם המתנ"ס מופעל ללא רישיון, כפי שכתבה העירייה עצמה על המבנה שלה?


חבר המועצה, אסף דעבול, ישב בביתו שלו ורגוע הבוקר, עד שהגיע לידיו בביתו מכתב רשום. דעבול מתאר: "אשתי הגישה לידיי את המכתב שבראשו התנוססה הכותרת: "הודעה בדבר כוונה להגיש כתב אישום".

במכתב מפורט כי: "בביקורת שנערכה ביום 15.4 בשעה 19ץ49, נמצא כי הינך מנהל עסק של קולנוע/ תיאטרון ברחוב סילבר. העסק הנ"ל הינו עסק הטעון רישיון…וניהולו ללא רישיון מהווה עבירה. אי לכך, הנני להודיעך כי בכוונתנו להגיש נגדך כתב אישום לבית המשפט לעניינים מקומיים בראשון לציון…".

אולי גם זה יעניין אותך
המכתב עם אזהרת תביעה שהגיע לאסף דעבול. "מישהו עם לב חלש היה חש ברע"

"העסק" שמהווה בית קולנוע, הוא למעשה המתנ"ס של העירייה ברחוב סילבר – מתנ"ס שדעבול הוא רק חבר הנהלה בו, כמו אחרים. מדובר במתנ"ס שהוא בבעלות העירייה, ומופעל על ידי העירייה – כך שאם יש הפרה של תנאי הרישוי למקום, האשמה היא של העירייה עצמה. הבעיה שמי שתובע זאת העירייה, שהייתה אמורה לתבוע את עצמה – במקום זאת היא הגישה איום בתביעה נגד דעבול ושאר חברי הנהלת המקום.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך