חוצפה: התעכב ב”דיוטי פרי” ופספס את הטיסה. כעבור ימים חטף אירוע לב וטען: “זה בגלל איבוד הטיסה”. עכשיו הוא תובע פיצויים ועוד על מה?

אומרים שאין כמו חוצפה של הישראלי הממוצע, מסתבר שבכל פעם מחדש נשברים שיאים חדשים. המקרה הבא בהחלט יכול להתמודד על התואר חוצפת השנה

תושב אזור חיפה, עבד כמנהל מכירות אזורי בחברה שמשווקת בין היתר יין תוצרת מקומית. במאי 2016 יצא התובע במסגרת עבודתו להשתלמות מקצועית בבורדו שבצרפת.

הטיסה חזרה לארץ הייתה אמורה להיות טיסת קונקשן מצרפת דרך איסטנבול. עם נחיתת המטוס באיסטנבול, סיים התובע ביקורת דרכונים וקיבל כרטיס עלייה למטוס. אלא שבמקום ללכת לשער היציאה, הוא חשב ללכת ולבקר ב”דיטי פרי” שבנמל התעופה. הדקות חלפו והוא לא שם לב בכלל שהוא מאחר למועד ההמראה של המטוס ארצה. וכך, הוא פספס את הטיסה. הוא נאלץ לחכות עוד מספר שעות בנמל התעופה ולעלות על מטוס מאוחר יותר, לישראל.

כמה ימים לאחר מכן, הוא חש ברע ואובחן כסובל מאוטם שריר הלב וצונתר ביום למחרת.

אלא שהאדון הגדיל לעשות וכעבור זמן מה הגיש תביעה לבית הדין לעבודה ודרש פיצוי מביטוח לאומי ומקום עבודתו. לדבריו, בגלל ששלחו אותו להשתלמות ובגלל שהוא מיעט לטוס בחייו, והעובדה שנקלע לעיכוב במדינה אסלאמית הוא נתקף לדבריו בהתקף חרדה, קצב פעימות הלב התגבר, קוצר נשימה צריבה בחזה זיעה קרה וחש לבד בעולם, דבר אשר גרם לתחושת פחד נוראית. אם לא די טען כי במהלך הטיסה חזרה ארצה חש עייפות ולאחר נחיתתו הרגיש עייפות ניכרת שנמשכה עד הגיעו לביתו ובהמשך אובחן כסובל מאוטם שריר הלב.

התובע טען שאילולא היה נשלח להשתלמות בצרפת מטעם העבודה, לא היה עובר את החוויה ולכן לא היה חוטף אוטם שריר הלב. לטענתו מדובר למעשה בתאונת עבודה ועליו לקבל על כך פיצוי.

בית המשפט דחה במלואה את התביעה התמוהה והשופט קבע כי התובע עזב את קבוצת חבריו לעבודה והלך לדיוטי פרי. ויותר מכך, עוד חבר לעבודה שפספס עמו את הטיסה שהה אתו כל אותו זמן, והוא לא קרא לו להעיד מסיבה ששמורה אתו.

כאמור, התביעה נדחתה לגמרי.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close