משפט

תושבת ראשל”צ נפלה כתוצאה ממוט ברזל במדרכה בדרך המכבים בעיר. זה כבר עלה ביוקר רב לעירייה

ב-2011 עמדה תושבת ראשון לציון וחיכתה לאוטובוס בתחנה בדרך המכבים בעיר. היא חיכתה להגיע למקום עבודתה. אלא שמאחר וזאת הייתה שעת בוקר מוקדמת ואנשים רבים חיכו בתחנה, לדבריה היא עמדה קצת בריחוק מהתחנה בשטח עפר סמוך. כשהגיע האוטובוס שלה, היא החלה להתקדם לעברו ואז נתקלה במוט חד שיצא מן המדרכה ונפלה.

כתוצאה מכך, היא פונתה לבית החולים “אסף הרופא” כשהיא סובלת מחתך עמוק בכף רגל שמאל.

האישה הגישה תביעה נגד העירייה וטענה כי בכך שהעירייה לא הסירה את המפגע היא הפרה את חובתה לדאוג להולכי הרגל ועליה לפצות אותה על נזקיה.

העירייה מצידה טענה שאין להטיל עליה אחריות על קרקע טרשית, שבאופן טבעי טומנת בחובה סיכונים. לפי העירייה התובעת היא זו שאשמה כי היא לא עמדה במתחם התחנה ועמדה בשטח עפר.

השופטת שרון צנציפר הלפמן, חשבה אחרת וקבעה כי העירייה אחראית לתחזוקה נאותה של המקרקעין בתחום שיפוטה, לרבות שטחי עפר השופטת קיבלה את טענת התובעת לפיה הימצאותו של מוט חד במקום יצרה סיכון להולכי הרגל והחלטת העירייה שלא לטפל במפגע ולהסירו נחשבת לרשלנות.

עם זאת, השופטת קיבלה כי מאחר והתובעת הכירה את המקום, היא הייתה צריכה להיזהר ולהסתכל לאן היא הולכת.

בסופו של דבר נפסקו לתובעת פיצויים בסך 285 אלף שקל.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות