עיריית גבעתיים בשיתוף ארגון איחוד הצלה מציגים את “תן כבוד” פרויקט שיסייע לקשישים לפתור את בדידותם

יוזמה חדשה בגבעתיים למען האוכלוסייה המבוגרת - "תן כבוד" – ההזדמנות לעזור ולשפר את איכות חייהם של הוותיקים

“העולם שייך לצעירים” אמנם, אבל יש את אלו שהיו כאן לפניהם, הקימו מדינה, התבגרו ונשארו קצת לבד. עיריית גבעתיים בשיתוף ארגון איחוד הצלה מציגים את “תן כבוד” פרויקט חדש ומרגש שיסייע לקשישים לפתור את בדידותם ולזכות בחברה ובמעקב רפואי אישי קבוע מצד מתנדבים.
בדידות בקרב האוכלוסייה המבוגרת הפכה להיות נושא כאוב ביותר בימינו. גם אם מצבם לא סיעודי, הגיל עושה את שלו. התפקוד הגופני והקוגניטיבי נחלש, בעיות בריאות ומגבלות שונות מוסיפות את שלהם ועוד לא הזכרנו את הבדידות. גם במקרים בהם הקשיש או הקשישה מוקפים במשפחה חמה ואוהבת, זה לא משנה את העובדה שרבים מהם עדיין מבלים את רוב שעות היממה לבד. פרויקט “תן כבוד”, שהושק לאחרונה לראשונה בגבעתיים, יספק לאזרחים הוותיקים ביקור שבועי להפגת הבדידות ולמעקב רפואי בסיסי.

כל המתנדבים בפרויקט, שהם בני 20 ומעלה זוכים להכשרה במתן עזרה ראשונה מטעם ארגון איחוד הצלה, בקורס ייחודי ומקיף בן 44, שעות המוכר הן על ידי משרד הבריאות והן על ידי משרד החינוך. חשוב לציין כי גם לאחר הקורס, המתנדבים עשויים להיתקל במצבים שונים במהלך ההתנדבות ולשם כך הוקם מערך לתמיכה ולהדרכה שוטפת במתנדבים.
רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים מסר: “אני רואה את נושא הסיוע לאוכלוסייה המבוגרת כיעד מרכזי. מזה מספר שנים, אנו מסייעים לקשישים הנותרים בודדים במהלך החגים וכעת, בהובלתו של ארגון איחוד הצלה שפועל ועושה רבות למען האוכלוסייה המבוגרת בכל הארץ, נוכל לסייע לאנשים היקרים הללו להפיג את בדידותם גם ביום יום, אם בשיחה וחברה ואם בסיוע רפואי בסיסי. מדובר לדעתי בפרויקט מקסים בעל חשיבות רבה ואני שמח על העניין הרב שהנושא מעורר ועל הביקוש הגדול מצד תושבי העיר שנחשפו לפרויקט להתנדב”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close