גבעתיים

גבעתיים ממחזרת פסולת אלקטרונית

בשבוע שעבר נאספו למעלה מ־1.5 טון פסול אלקטרונית מתחנת האיסוף העירונית לפסולת אלקטרונית במתחם כורזין. הפינוי נעשה במסגרת הסכם של עיריית גבעתיים עם תאגיד המחזור מאי במסגרתו מקבלת העירייה כסף עבור כל טון פסולת אלקטרונית שנאספת ועוברת למחזור.

לרשות התושבים מספר נקודות איסוף לפסול אלקטרונית בהם: בית יד לבנים, מרכז קהילתי שדה בוקר, מרכז קהילתי שז”ר וכמובן המרכז הגדול במתחם כורזין.

 

אביעד מנשה מחזיק תיק איכות הסביבה ציין: “1.5 טון מוצרי חשמל ואלקטרוניקה נאספו בשבוע שעבר ממרכז המחזור בכורזין והועברו למחזור דרך תאגיד מ.א.י. זה היה איסוף הפסולת האלקטרונית הראשון בעיר, שהתאפשר לאחר שעיריית גבעתיים והיחידה לקיימות ולאיכות הסביבה חתמו על הסכם עם תאגיד מ.א.י לאיסוף הפסולת האלקטרונית”.

פסולת אלקטרונית מהווה כ 1% בלבד מהאשפה הנוצרת כל שנה בישראל ממשקי הבית אבל אחראית על כ־70% מגורמי הזיהום והרעילות הנובעים מפסולת ביתית, על כן קיבלה כנסת ישראל ביולי 2012 את החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי אלקטרוני ובסוללות התשע”ב – 2012 המטיל את חובת יישום תהליך האיסוף והמחזור בישראל על יצרנים, יבואנים ומשווקים של ציוד חשמלי חדש.

 

צילום: אילוסטרציה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close