גבעתיים

זמן בחירות בגבעתיים

לקראת הבחירות לכנסת ה־21, מדור הצעירים של עיריית גבעתיים ערך פאנל בהשתתפות נציגי מפלגות בכירים, ממגוון הקשת הפוליטית: אסף זמיר – כחול לבן; מתן כהנא – הימין החדש; יאיר (יאיא) פינק – העבודה; מירב בן ארי – כולנו; מיכל שיר – הליכוד; רונית דרור – זהות; מיכל רוזין – מרץ; אופיר סופר – איחוד מפלגות הימין; חגי רזניק – גשר.

הפאנל התמקד בסוגיות הנוגעות לחיי הצעירים בישראל ובענייני היום-יום הבוערים, כגון: יוקר המחיה, תחבורה ציבורית בשבת, דיור בר השגה, נישואים אלטרנטיביים, קידום לגליזציה של קנאביס, חינוך ציבורי. את הפאנל הנחתה דנה ירקצי, כתבת העבודה והרווחה של אתר וואלה! NEWS.

מנתוני הצבעות באירועי הבחירות הקודמות, עולה כי מבין בעלי זכות ההצבעה בישראל עד גיל 35, יותר מ-40% מבעלי זכות ההצבעה עד גיל 35 לא מצביעים, ורק 41% מבעלי זכות ההצבעה עד גיל 25 הצביעו, זאת לעומת שיעור הצבעה של 88% בקרב בני 55 ומעלה. בנוסף, הפער בין שיעור המצביעים מעל גיל 55 בישראל לבין שיעורם מתחת לגיל 25, הוא הגבוה ביותר מבין כל המדינות המפותחות בעולם.

לדברי שי שנקמן, מנהל מדור הצעירים של עיריית גבעתיים, “על רקע שיעור ההצבעות הנמוך של אוכלוסיית הצעירים בבחירות בישראל, יחד עם הרצון לעודד מעורבות אזרחית פעילה בקרב צעירי העיר; היה חשוב לנו לקיים אירוע ייחודי לקראת הבחירות הקרובות לכנסת, שיערב נציגים ממגוון הקשת הפוליטית, ושיתמקד בנושאים שהכי מעסיקים את ציבור הצעירים בישראל. הגם שפוליטיקה הפכה בשנים האחרונות לנושא פחות זוהר, אין ספק שבחירת הנהגה מדינית היא אקט דמוקרטי ראשון במעלה, ואנחנו תקווה שעזרנו לצעירי גבעתיים לגבש את החלטתם לקראת יום הבוחר בתשעה באפריל”.

במסגרת האירוע נערכה גם הצבעת דמה בקרב קהל המשתתפים, כאשר מפלגת העבודה זכתה ב-25% מהקולות, כחול לבן – 20%, גשר – 14%, איחוד מפלגות הימין- 11%; מפלגת הליכוד, מרץ, זהות והימין החדש -7%; כולנו- 2%.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות