במועצה האזורית דרום השרון מצפצפים על ההורים וגם השנה מסרבים לדאוג לצהרונים עבורי ילדי גן חיים, שדה ורבורג וצופית

החזרה לבית הספר כבר עומדת בפתח. עוד שבועיים וחצי יחזרו הילדים לכבוש את ספסלי הלימודים. אלא שלהורים אין רק דאגה לציוד בית הספר עבור הילד ושיבוצים בגני הילדים ובתי הספר, הורים רבים נסמכים על מערך הצהרונים שמציעה המדינה והמועצות והעיריות. צהרונים שמאפשרים לאמהות ואבות להיות בראש שקט בידיעה שלילד יש לאן ללכת בשעות שבין בית הספר לבית, עם חזרת ההורים מהעבודה. אלא שמסתבר שבמועצה אזורית דרום השרון לא שמעו על "ההמצאה" הזאת בשם צהרון. וכך במשך כמה שנים הם נותנים להורים "להסתדר בעצמם", כך מספרים הורים בישובים שונים במועצה. תלמידים מהישובים גן חיים, שדה ורבורג וצופית המשתייכים לבית הספר "צופית" בכניסה לבית ברל, כבר מספר שנים מוצאים את עצמם ללא כל צהרון כשהמועצה אומרת להורים: "זה לא באחריותנו לדאוג לצהרונים, תסתדרו באופן עצמאי". בעוד בשנה שעברה הורים מצופית, שדה ורבורג וגן חיים התארגנו עצמאית ופתחו צהרון שהם ניהלו אותו – שמעתם נכון, כשגם אז הצהרון נפתח חודש לאחר תחילת שנת הלימודים, השנה שוב אין צהרונים. בצופית הבינו את העניין וההורים שוב ארגנו צהרון שלהם, שישולב עם צהרון גן הילדים בישוב. בשדה ורבורג גם הם פתחו ההורים צהרון שהם מנהלים לילדי הישוב.

התוצאה: 13 ילדים מגן חיים נותרו ללא צהרון וסידור. ושוב הורי הילדים צריכים לדבריהם להתחנן למפעילה פרטית שתסכים לפתוח צהרון, שלטענתה לא ריווחי עבורה.

שרון בנג’ו שמתמודדת יחד עם איציק אזרי למועצה נמצאת בקשר עם ההורים, שלא מבינים איך זה שבדרום השרון המועצה לא לוקחת אחריות על הצהרונים כמו בכל הישובים בארץ: “כל ההורים שצריכים את הצהרון מוצאים את עצמם בלי צהרון ומשאירים אותם בלי כל פיתרון וככה זה כל שנה. המועצה מסרבת לקחת אחריות ולמצוא לפחות פיתרון לילדים. גם כשנמצא צהרון פרטי באחד הישובים, שוב ההורים צריכים למצוא פיתרון להסעות לילדים מבית הספר לצהרון. זה מצב אבסורד”.

נטלי, אם לילד בגן חיים שעולה לכיתה א’ מתמודדת עם בעיית היעדר הצהרונים כבר ארבע שנים: “המועצה אמרה לנו בכל פעם שפנינו אליהם, שהצהרונים זאת לא בעיה שלהם ושאנחנו נסתדר בעצמנו- ההורים. השנה יש 13 ילדים בגן חיים שנותרו בינתיים בלי סידור לצהרון. ארבע שנים כל פעם אנחנו מנסים למצוא פתרונות בעצמנו”.

איציק אזרי. "חבל שבגלל פחד של אחד המתמודדים, לא יתקיים הפאנל". צילום: יחצ

המועמד לראשות המועצה, איציק אזרי, התייחס לנושא לאחר שפנו אליו מספר הורים: “כל נושא החינוך ובכלל זה הצהרונים חייב להיות באחריות המועצה. המועצה צריכה לפעול לכך שהצהרונים יתקיימו כחלק מיום לימודים ארוך במסגרת בתי הספר. במידה ויש בעיה, לתת זמן להורים להתארגן ולא להשאיר אותם עם הלשון בחוץ. זה שהם עשו שנה שעברה ניסיון לזרוק על ההורים, זה לא אומר שזה צריך לקרות גם השנה. הצהרונים צריכים להיות טובים ועם מחיר סביר. הרעיון הוא לרתום את ההורים ולהביא את ההורים לרצות לרשום את הילדים לצהרון שהמועצה תספק”.

מערכת “ניוזים השרון” פנתה מספר פעמים לתגובת המועצה, אלא שבמועצת דרום השרון לא הגיבו לטענות ההורים.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות