והרי לפניכם הזוכים בחידון התנ”ך הארצי

16 מתמודדים בחידון התנ"ך הארצי התמודדו אתמול (שלישי) על ארבעת המקומות לחידון התנ"ך העולמי. החידון התקיים במרכז לאומנויות הבמה במועצה המקומית שוהם. חידון התנ"ך נועד ללכד את העם היהודי סביב ספר הספרים, שורש הזהות היהודית וערכיה. השלבים המקדימים כללו מאות מתמודדים מכל רחבי הארץ. המועמדים נבחרו לייצג את מחוזותיהם לאחר שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר בחידונים המחוזיים. מהחידון יעלו ארבעה זוכים, 2 בחינוך הממלכתי ו-2 בחינוך הממ"ד, לייצג את ישראל בשלבים המקדימים לקראת חידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות. בין השופטים היו הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון צוהר. כשאת החידון הנחתה סיון רהב מאיר. במקום הראשון בחינוך הממלכתי זכה ירין בר, תלמיד בית ספר רביבים מראשון לציון. למקום השני בחינוך הממלכתי הגיע איתי שטובר, תלמיד התיכון למדעים ואומנויות בירושלים. בחינוך הממלכתי דתי זכה יונתן וייסמן, תלמיד ישיבת דגל ירושלים בנחלים ולמקום שני הגיע אדר גלר, תלמיד ישיבת נועם ירושלים.

שר החינוך נפתלי בנט בירך את המתמודדים ואמר: ״חידון התנ”ך הוא אירוע מיוחד במינו, המבטא את הקשר בין ספר הספרים לעם הספר. ספר התנ”ך מהווה השראה לעולם כולו, ולנו ניתנה הזכות לשמר אותו בגאון. במשך אלפי שנים הסתובב עם ישראל בגולה והחיבור שלנו אל התנ”ך תמיד הזכיר לנו מי אנחנו, מאיפה באנו ומה הייעוד שלנו. לאורו של התנ״ך הצלחנו לשוב אל הארץ והקמנו מדינה לתפארת. אני גאה במתמודדים ובמתמודדות, הידע המעמיק שלהם וכן לימודי התנ”ך של כל תלמיד ותלמידה בישראל, מבטיחים שלנצח נהיה עַם הספר. עלו והצליחו”.

“החיבור הערכי של תלמידי מערכת החינוך לספר התנ”ך, מנכסי צאן ברזל של העם היהודי”, ציין מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב. “הוא חשוב מאֵין כמוהו. מערכת החינוך מיישמת תוכנית חדשה להוראת התנ”ך, במטרה ליצור בקרב התלמידים עניין, התבוננות, והכרת המורשת היהודית. חידון התנ”ך הוא אבן דרך חשובה בתהליך זה. ברכות לזוכים, מצטייני התנ”ך תשע”ט, ובהצלחה בחידון התנ”ך העולמי”.

מנהלת מחוז מרכז עמליה חיימוביץ סיכמה: “אני מברכת את התלמידים שהעמיקו בלמידת התנ”ך, ספר שקושר אותנו לעברנו ומורשתנו, וספר שהלמידה בו אינה מסתיימת לעולם. אני גאה במתמודדים ובזוכים על למידה מעמיקה ומשמעותית אשר אני בטוחה כי תלווה אותם לאורך שנים”.

 

צילום: שלומי אמסלם

 

רשימת המתמודדים שהשתתפו בחידון התנ”ך הארצי:

מחוז מתמודד
דרום לָבִיא גְרָנֶבִיץ’ תלמיד כיתה יב’ בישיבת אור עציון, מתגורר במבוא חורון.
דרום שוהם קוצר, תלמיד כיתה ט’, מקיף ג’ ע”ש רוגוזין באשדוד, גר באשדוד.
חיפה אֵלְדָר סוֹפֵר, תלמיד כיתה י’ בישיבת ‘פרחי אהרון’ בקרית שמואל, גר בקרית שמואל.
חיפה אוֹרְאֶל בִּנְיָמִינִי, תלמידת כיתה י’ בתיכון ‘רבין’ בקריית, גרה בקרית ים.
ירושלים אִיתַי שְטוּבֶּר, תלמיד כיתה י’ בתיכון הישראלי למדעים ואומנויות ירושלים, גר בירושלים.
ירושלים אָדָר משה גֶלֶר, תלמיד ישיבת נועם ירושלים, גר בירושלים.
ירושלים מָתָן וָיִיס, תלמיד כיתה יב’ בישיבת נווה שמואל, גר בפסגות.
מרכז דָנִית גוֹלְדִינְפֶלְד, תלמידת כיתה יא’ בגימנסיה הריאלית  בראשון לציון, גרה בראשון לציון.
מרכז יָרִין בָּר, תלמיד כיתה יב’  במקיף רביבים ראשון לציון, גר בראשון לציון.
מרכז יוֹנָתָן וָיִיסְמָן, תלמיד כיתה יב’ בישיבת ‘דגל ירושלים’, נחלים, גר בירושלים.
צפון אוֹרִי סָבָּח, תלמיד כיתה  יא’ מתיכון אורט שלומי, גר בשלומי.
צפון דְבִיר מֵרְצְבָּךְ, תלמיד כיתה ט’ בישיבה תיכונית אמי”ת צפת.
תל אביב דָוִד רוֹזֵנְבֵּרְג, תלמיד כיתה יב’ בישיבת ‘דרכי נעם’ פתח תקווה, מפתח תקווה.
תל אביב דָנִיאֶל מִלָיְיֶב, תלמיד כיתה יב’ במקיף רמות בת ים, גר בבת ים.
תל אביב יוּבָל מוּעָלֶם, תלמיד כיתה ט’ בתיכון ‘בליך’ ברמת גן, גר רמת גן.
תל אביב לָבִיא לְוִי, תלמיד כיתה יב’ בישיבת אמי”ת נתניה, גר בנתניה.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות