ניצחון ראשון למורים במאבק המיצ"ב. ביה"ד דחה את צו המניעה שביקש משרד החינוך נגד איום העיצומים. "משמשים פוליטיקאים ליצירת כותרות". מחר ההכרעה

בית הדין לעבודה החליט שלא להוציא צו מניעה לסכסוך העבודה עליו הכריזה הסתדרות העובדים מול משרד החינוך, כשעל הפרק הדרישה לבטל את מבחני המיצ"ב כפי שהם היום. בדיון שהתקיים בבית הדין לעבודה האזורי, כבוד השופטת עידית איצקוביץ סירבה לבקשת משרד החינוך להוציא צו מניעה לעיצומים והמליצה לצדדים לנהל משא ומתן. לפני כשבועיים וחצי הכריזה הסתדרות המורים הכריזה סכסוך עבודה מול משר החינוך ואיימה בפתיחת עיצומים והשבתת המערכת – כל זאת במחאה על סירוב משרד החינוך לבטל את מבחני המיצ"ב, או לחילופין לערוך בהם רפורמה מקיפה. זאת, בעקבות הפרשה בה נפסלו חלק ממבחני המיצ"ב במתמטיקה ואנגלית לכיתות ה' ב-2018, ומשרד החינוך החליט לא לפרסם את הציונים שלהם. ההחלטה על אי פרסום התוצאות באה בעקבות העובדה כי מנהלים רבים הואשמו בהונאה לכאורה, באמצעות העברת כמות חריגה של תלמידים לכיתות הזכאיות להקלות. בהסתדרות המורים יצאו נגד צעד זה של משרד החינוך וההאשמות שהופנו כלפי המנהלים וטענו כבר אז: "לא ניתן שיכפישו את מנהלי ומנהלות בתי הספר בישראל. הגיעה העת להגיד באופן ברור - מבחני המיצ"ב כשלו. הגיעה השעה למצוא חלופות ולפתח כלי הערכה פדגוגי אפקטיבי לשימוש המנהלים, ולבטל את מבחני המיצ"ב שמשמשים פוליטיקאים ליצירת כותרות בתקשורת".

מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, ששיגרה לפני כמה ימים מכתב חריף לשר החינוך נפתלי בנט ותבעה כי משרד החינוך יפרסם הודעת תמיכה פומבית ביושרם של המנהלים, אמרה: “אני שמחה שבית הדין מבין את מורכבות העניין והיה קשוב וחייב את משרד החינוך לקיים איתנו שיח על מהותם של מבחני המיצב והשלכותיהם על מנהלים ועובדי הוראה, כמו גם התלמידים והוריהם ואנו מקווים שמשרד החינוך ידע לנצל את פרק הזמן שניתן לנו לשיח. הצהרנו בפני בית הדין שהגם שלא נשתף פעולה עם כל מה שקשור במבחני המיצ”ב, כל זמן שמתקיים השיח ועד לדיון הבא, מחר ביום שני, לא ננקוט באמצעים ארגוניים אחרים אני מברכת על החלטת השופטת שהגנה על המנהלים”.

כאמור, מחר, בדיון שיתקיים יוחלט אם מערכת החינוך של בתי הספר היסודיים הולכת לעיצומים או ימצא פיתרון לסוגיית מבחני המיצ”ב.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות