הושלם: הסתיימו העבודות להטמנת קו המתח ברחוב יגאל אלון בראשון לציון

רשת החשמל שהוקמה בשנות ה־50 ברחוב יגאל אלון בראשון לציון פורקה, קו המתח החדש הוטמן לאורך שלושה ק"מ מתחת לאדמה ותחנת משנה חדשה הוקמה כדי לתת מענה לשכונות החדשות במזרח העיר. עלות הפרויקט: כ־11 מיליון שקלים


אפשר לברך על המוגמר. פרויקט הטמנת קו המתח ביגאל אלון הושלם לאחר עבודות שנמשכו מזה ארבע שנים. ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר עם סיום הפרויקט: "זהו אחד מהפרויקטים הסביבתיים והחשובים שקידמה העירייה לטובת התושבים. אין לי ספק שמדובר בשינוי דרמטי המשפיע על איכות חיי התושבים. ישר כוח למינהל ההנדסה ולכל הגורמים בעירייה שעשו מאמצים אדירים לצמצם עד כמה שניתן את ההפרעה בשגרת היום".

אולי גם זה יעניין אותך

רשת החשמל במזרח העיר הוקמה בשנות ה־50 כשהאזור עדיין לא היה מיושב והתוואי שלו עבר מעל שטחים חקלאיים ושטחים ריקים מתושבים. עם צמיחתה של העיר והקמת שכונות חדשות בסמוך לקו, עלתה מצד התושבים פנייה להסיר את קו המתח.

לפני כמה שנים הגיעה עיריית ראשון לציון להסכם עם חברת החשמל על הטמנת קו המתח בהשקעה של 11 מיליון שקלים מתקציב העירייה. במסגרת העבודות, שארכו כארבע שנים, פורקו 14 עמודי מתח עליון ונחפרו תעלות לאורך שלושה קילומטרים באזור בנוי, עמוס תשתיות ומהווה כניסה מרכזית למזרח העיר.

כדי להימנע עד כמה שניתן בשיבוש שגרת יומם של תושבי האזור, בוצע הפרויקט במקטעים והציבור עודכן בכל עת על קצב התפתחות העבודות ושינויי הסדרי התנועה. במהלך העבודות לא אירעו הפסקות חשמל עקב הפרויקט. כמו כן במסגרת העבודות הוקמה תחנת משנה חדשה שתיתן מענה לפיתוח הצפוי באזור עם הקמת שכונות חדשות במזרח בעיר.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך