סערה בכפ”ס: ביום ירושלים בהיכל התרבות, התלמידים התבקשו לשבת בהפרדה בין בנים לבנות. הבנים מקדימה

היום צוין יום ירושלים ובמסגרת היום נערכה במערכת החינוך בעיר פעילות שונה. במהלך הצגה שנערכה לתלמידים מתיכון "כצנלסון" התבקשו התלמידים והתלמידות לשבת בהפרדה מלאה – התלמידים הבנים מקדימה והתלמידות מאחור. הסיבה: לאירוע בהיכל הצטרפו תלמידי ישיבת "הראל", אז גם התלמידים החילונים נאלצו לנהוג בהפרדה. אור חזן חביב, תלמידת תיכון "כצנלסון" בעיר, העלתה פוסט כועס בנושא היום הצהריים וכך היא כתבה: " לקחו אותנו להצגה בהיכל התרבות בנושא יום ירושלים. אנחנו ובית ספר דתי. והפרדה. כפייה דתית. מתאפקת לא לצעוק. עד מתי?!

עד מתי נכבד בלי לקבל כבוד בחזרה? עד מתי נשתוק ולא נילחם על הזהות שלנו?
עמד כאן איש שציטט מהתנ”ך. כאילו זו עובדה. מסורת זה חשוב. אבל זה לא בהכרח קרה.
עומדת כאן אישה ומדברת על איזה יופי שאנחנו כאן ביחד.
אבל אנחנו לא באמת ביחד. פילגו אותנו. די לשתוק!”.

בין המגיבים לחן היו כאלו שמתחו עליה ביקורת וטענו כי יש להתחשב בתלמידים הדתיים וברגשותיהם. אחרים שלומדים בכצנלסון אף הם התרעמו. אחד התלמידים הבנים כתב: “לא יכול להיות שאנחנו תמיד אלו שצריכים להתאים את עצמם. אם לא היה להם נוח לשבת עם בנות, יכלו לעלות ליציע ולשבת שם לבד”.

חבר מועצת עיריית כפר סבא, עילאי הרסגור-הנדין, סיפר: “הוזעקתי למקום על ידי אחת האימהות של תלמידת תיכון כצנלסון וכשהגעתי חשכו עיניי, כי  הבנים ישבו מקדימה והבנות מאחור. זה נראה כמו קווי ההפרדה החרדיים באוטובוסים. חבל שבשנת 2018 אנחנו עדיין חייבים לעסוק בנושאים שאמורים להיות ברורים מאליהם, נחצה היום מבחינתי קו אדום”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות