אלופי האלופים בגמר אליפות הסייבר הלאומית

באירועי הגמר של אליפות הסייבר הלאומית SKILLZ שנערכו בהיכל הטוטו בחולון זכו שבעה בתי ספר במקומות הראשונים. במסגרת אירועי הגמר התמודדו המתחרים במסלולי למידה מדעיים-טכנולוגים מתקדמים שונים: מתמטיקה לכיתות א'-ו', תכנות יסודי לכיתות ב'-ו', רובוטיקה לכיתה ה', תכנות לחטיבת ביניים לכיתות ז'-ט', רחפנים לכיתות י'-יב' ותכנות לתיכונים לכיתות י'-יב'.

הזוכים העפילו אל שלב הגמר מתוך כ-2000 תלמידים שהתמודדו על מעמד אלוף האלופים של תחומי המדעיים-טכנולוגים המתקדמים; תכנות, מתמטיקה, רובוטיקה, הנדסה ואלקטרוניקה.

האליפות מהווה אירוע שיא במהלך רב שנתי שמוביל המשרד בשיתוף האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) והרשויות המקומיות במטרה להגדיל את מספר התלמידים השולטים בסביבה טכנולוגית משתנה ומכירים את יסודות התכנות המתקדמים החל מבתי הספר היסודיים, דרך חטיבות הביניים ועד לבתי הספר התיכוניים. כל זאת בליווי ובהנחיית מדריכים ומנטורים בכירים מהתעשייה.

אליפות הסייבר פועלת באמצעות מערך של משחקים מקוונים המתאימים לעולם הילדים. פלטפורמה דיגיטלית זו, מנגישה באופן חווייתי ופרקטי את כלי הלמידה הפדגוגים, באופן שמציב אתגר לתהליכי החשיבה והלמידה של תלמידי המאה ה-21. הפרקטיקה שנבחרה מייצגת את המגמות החינוכיות והפדגוגיות המובילות כיום בעולם, ושמה דגש מיוחד על למידה באמצעות משחוק, מתוך הבנה כי לימוד יעיל ואפקטיבי של נושא מורכב מתרחש דרך גירוי הסקרנות הטבעית של הלומדים ובאופן הדרגתי.

רשימת הזוכים במחוז מרכז לפי חלוקת גילאים-אלופי הסייבר והמתמטיקה הישראלית:

 • בתחרות הסייבר יסודי (גילאי ג -ד):

מקום ראשון – ביה”ס אופירה נבון, בכפר סבא.

מקום שני – ביה”ס אורנים, ביהוד-מונוסון.

מקום שלישי – ביה”ס אשלים אנתרופולגי, בראשון לציון.

 • בתחרות הסייבר חטיבות ביניים: מקום שני – חט”ב דה שליט, ברחובות.
 • בתחרות הסייבר תיכונים: תיכון אוסטרובסקי ברעננה.
 • בתחרות המתמטיקה יסודי:

מקום שני – ביה”ס פרחי המדע, ברחובות.

במקום השלישי ביה”ס שפרינצק, ברחובות.

 • בתחרות הרחפנים: במקום הראשון תיכון שוהם בשוהם.

מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב מסר: “אליפות הסייבר הלאומית מאפשרת לתלמידים להתנסות ביסודות התכנות בדרכים עדכניות, שמותאמות למאה ה-21. התחרות היא דרך נוספת לעודד את התלמידים להתעמק בעולם התכנות ולפתח להם את הסקרנות המוטיבציה והיצירתיות. להנחיל ערכים חשובים של עבודה בצוות, שותפות אך גם יכולת ללמידה עצמאית. אני מברך הזוכים ואת המורים הנפלאים שליוו אותם לאורך כל התהליך, וכמובן גם את מאות אלפי התלמידים שהשתתפו במיזם החשוב הזה”.

ממונות מתמטיקה ומתקושב במחוז מרכז, דליה חן ואורית טאטי ציינו: אנו גאות בבתי הספר שלנו על זכייתכם ומאחלות המשך עשייה מאתגרת וחדשנית, תוך המשך התאמת עשייתנו לאתגרי המאה ה-21. בהזדמנות זו מבקשות להודות לצוותי החינוך בבתי הספר על ההשקעה, החתירה למצוינות, הנחישות והדבקות במטרה להצלחת המחוז במגוון האליפויות.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אולי גם זה יעניין אותך
  Close
  Back to top button
  נגישות