“גיאוגרפיה-אדם וסביבה” ו”מולדת, חברה ואזרחות” – תחרות מפות לילדים ע”ש ברברה פטצ’ניק

לקראת תחרות בינלאומית "תחרות מפות ע"ש ברברה פטצ'ניק 2019" שתיערך ביולי ביפן, נערכה בישראל תחרות מפות ארצית מטעם האגודה הכרטוגרפית הישראלית והעולמית, בהשתתפות הפיקוח על הוראת "גיאוגרפיה-אדם וסביבה" ו"מולדת, חברה ואזרחות" במשרד החינוך. השתתפו בתחרות למעלה מ-40 בתי ספר מכל רחבי הארץ, יסודיים וחטיבות ביניים (גילאי 6 עד 16). המפות שנשלחו היו מפות מנטליות אותן יצרו התלמידים תוך התייחסות להיבטים גיאוגרפיים מגוונים וביטויים במפה כמו: המוח והמפות במאה ה-21, ההתחממות הגלובלית והשפעותיה, מפות בעידן הטכנולוגי, המוח בעידן הכפר הגלובלי ועוד. שש מפות זכו לייצג את ישראל בכנס הכרטוגרפי הבין-לאומי ה-29 שיתקיים בתאריכים 20-15 ביולי 2019 בטוקיו, יפן, מתוכם תלמידים משני בתי ספר במחוז חיפה:

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד”ר סער הראל, מסר: “ברכות למשתתפים ולתלמידים הזוכים. היצירות המרשימות של המפות שהכינו בבתי הספר מעידות על תהליכי חשיבה מעמיקים בתהליך היצירה והלמידה. אנו במשרד מעודדים בתי ספר לקיים פעולות חינוכיות המקדמות למידה בתהליך של מחקר, פיתוח להטמעת פרקטיקות וכלים חדשניים  תוך קבלת משוב והערכה המפתח את התוצר החינוכי. נאחל בהצלחה לתלמידים המתמודדים בתחרות העולמית”.

מפות כלל הזוכים ותמונות נוספות באתר האגודה הישראלית לכרטוגרפיה ומערכות מידע גיאוגרפי  בקישור

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות