פתח תקווה

קמפיין “גם אני יכול!” לציבור הילדים והמבוגרים עם מוגבלויות

עיריית פתח תקוה מקדמת בשנים האחרונות, ביתר שאת, את העשייה לטובת מבוגרים וילדים עם מוגבלויות. בתוך כך הולך ומתרחב מגוון המועדונים, המסגרות, החוגים והפעילויות למען ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלות, על כל גווניה.

כיום קיימים בעיר חוגים כגון אילוף כלבים, ספורט טיפולי, רכיבה על אופניים, שחייה, אילוף כלבים, בישול ועוד המתאימים למגוון גילים ולמגוון נכויות. מועדונים כגון מועדון רב נכותי למבוגרים (45+, מועדון רב נכותי לצעירים (20-45), מועדון 55+ לעיוורים וכבדי ראיה, מועדון 55+ לנשים, מועדון לחרשים, מועדון מעגלים, מועדון שאקל ומועדון נאמן, וקיימות תוכניות לבעלי מוגבלויות – עמיתים, אבן דרך, רעים ומנדלה.

במטרה לחשוף את שפע הפעילויות הקיימות בעיר ולעודד את האנשים עם המוגבלויות להצטרף וליהנות מהפעילות, התכנס פורום של אנשי מקצוע מהרשות, נציגי “מפגשים” (מקפ”ת), נציגי הגופים והארגונים השותפים, נציגי ההורים ונציגי קהילה נגישה. בפגישה עלה כי אין מספיק היצע וכי גם לחוגים פעילים וקיימים אין הרשמה מלאה, וזאת כנראה תולדה של חוסר ידיעה וחוסר הכרות של הציבור עם מגוון החוגים והפעילויות. איציק דעי סגן ראש העיר ויו”ר “קהילה נגישה”, יו”ר מפגשים חבר הנהלת העיר רון כץ, ראש האגף לשירותים חברתיים ובריאות חבר ההנהלה אשר שוקר, מנהל האגף לשירותים חברתיים גיא עפארי וסמדר סעצ’י עובדת סוציאלית קהילתית, רכזת “קהילה נגישה” קידמו את הנושא וביקשו להרחיב את מגוון החוגים ולהגביר את החשיפה התקשורתית, כך שתתאים למגוון האירועים, החוגים והמסגרות הקיימות. התכנית הוגשה לראש העירייה איציק ברוורמן שנתן את אישורו וברכתו.

Tags

הקמפיין אשר מתחיל בימים אלה יעלה על שלטי חוצות, יפורסם בעיתונות ובמדיה הדיגיטלית ויזמין את הציבור המתאים להירשם במתנ”סים ובמרכזים הקהילתיים, לקראת שנת הפעילות הבאה. רון כץ ראש אגף אירועים ויו”ר מפגשים “אני שמח וגאה על שילוב המשפחות המיוחדות בחוגי רשת מפגשים. זהו מהלך חשוב שהיה לי הכבוד ליזום ולזכות לראותו יוצא אל הפועל. פתיחת החוגים החדשים מהווה מענה לצורך אמיתי שעלה מההורים והביא להקמת צוות עבודה שפועל ואת פירותיו כבר ניתן לראות”.

אשר שוקר ראש אגף שירותים חברתיים ובריאות “אני שמח לבשר שכל אדם באשר הוא, ייהנה מעתה מהשירותים הניתנים לקהילות השונות על ידי האגף בראשותי, מתוך אמונה, רגישות וחשיבות שאנו רואים בציבור זה שהוא חלק אינטגרלי מכולנו. בהזדמנות זו אני פונה אליכם לקחת חלק בפעילויות החברה ובחוגים השונים ולהצטרף לעשייה בהנאה רבה”.

מטי חי, אמא של אושרי “אני רואה חשיבות רבה בהעלאת המודעות לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. ככל שתבוצע הסברה בנושא כך נוכל לקבל את האחר. קמפיין עירוני היא בדיוק הפלטפורמה המתאימה לקידום הנושא ואני מודה לכולם על שיתוף הפעולה”.

לצורך הקמפיין נרתמו ברצון רב:

  1. איילה כץ, נכת גפיים, יו”ר קהילה נגישה, משתתפת בחוג רכיבה ובחוג ריקודי עם.
  2. עמיחי נוימאיר, בן 40, לקוי ראייה, אמן המפסל בברזל.
  3. ג’ולי בלמס, כבדת שמיעה, רכזת מועדון חרשים.
  4. ליעד שמואל, בן 15, בעל מוגבלות התפתחותית, משתתף בחוג אימון כלבים.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close