חינוךפתח תקווה

מעורבות חברתית: צובעים את גן השדרה

במסגרת עידוד ליזמות בתוכנית “התפתחות אישית ומעורבות חברתית” תלמידי מגמת אמנות וחבריהם מכיתה יב 5 בתיכון “גולדה” בליווי המחנך מוטי טימור יצאו לטפח גן ילדים מיוחד “גן השדרה” לילדי החינוך המיוחד הנמצא בשכונת שעריה בעיר.

התלמידים, המגיעים רובם מאזור אם המושבות ערכו סיור מקדים במקום, ובליווי צוות הגן בהובלת הגננת דורית אברהם איתרו את הצרכים.

על מנת לגייס כסף לרכישת ציוד צביעה ובמטרה להפוך את הגן למקום מזמין וכייפי ערכו התלמידים מכירות במסגרת בית הספר ועמלו על איסוף משחקי קופסה להעשרת משחקיית הגן.

היום נפתח בפעילות משותפת והכרות שלאחריה התחלקו לצוותי משימה שונים. חלקם ציירו ציורי קיר בחצר ובחלל הגן, חלקם סידרו ערוגות עם פרחים וצמחי תבלין וחלקם ערכו פעילות כיפית לילדים בתוך הגן.

כשילדי הגן יצאו לחצר, הם גילו שזו השתנתה לחלוטין ושמחו לשחק יחד עם התלמידים בחצר החדשה -ישנה.

הגננת דורית אברהם הודתה על היוזמה המבורכת, תהליך ההכנה והביצוע המרשים. “כבר בשיחת הטלפון הראשונה של התלמידות אפרת ושקד, היה אפשר להרגיש את הרצון הטוב לעשייה”.

אפרת, תלמידת הכיתה, סיפרה בהתרגשות “כשהגענו רקדנו עם הילדים וכולם מאוד השתחררו! הכיתה התגבשה ויזמה ציורים נוספים על העץ, על עמוד ועל קירות נוספים בגן. מוטי המחנך המדהים הלך לקנות שתילים שהכיתה שתלה ברחבי הגן ובגינה, זה היה מקסים! הילדים בפעילות שיתפו פעולה והיו מקסימים וכשעזבנו רבים מהילדים תפסו אותנו ולא הרפו”.

צילום: מוטי טימור

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close