אלכס טופל חוגג 20 ב-2 אלבומים חדשים

מארז כפול של 2 אלבומים חדשים לאלכס טופל (יציאת חירום), "על כנפי הדימיון" & "הופעה בפלוטו", לרגל 20 שנות קריירה

אלבום כפול חדש להרכב הרוק המיתולוגי, “אלכס טופל_יציאת חירום”. האלבומים יכילו שירים חדשים לצד להיטיהם הגדולים בגרסאות חדשות

האלבום “הופעה בפלוטו” הוקלט לייב באולפני “פלוטו” כהופעה אחת ארוכה במשך 4 ימים בלבד, כשכל הנגנים הם מאבני הדרך של המוזיקה הישראלית: ז’אן פול זימבריס, שמוליק בודגוב וגולן זוסקוביץ. האלבום הנוסף, “על כנפי הדמיון”, מרכז בתוכו את השירים שיצאו במהלך השנים.

הכול החל אי שם בסוף שנות התשעים כשהוקלט אלבום הבכורה שלהם והכיל בלדות רוק על אהבה. באלבום זה נכללו השירים “נהדרת” שלימים הפך ללהיט ענק והשיר “אלפי ילדים מוכים” שבו התארח נתן זהבי.

בשנים הראשונות מצאת האלבום זכו חברי הלהקה למעט חשיפה תקשורתית ובמקביל הופיעו. באיזשהו שלב הפסיקו וחזרו בעקבות תהליך מעניין שבו הדיסקים של אלבום הבכורה הגיעו למטיילים ישראלים ברחבי העולם שהכירו אותם דווקא בחו”ל. “במהלך השנים כל אחד מאיתנו הלך לדרכו שלו, אבל כשחזרנו להופיע אחרי תקופה לא האמנו שהקהל מכיר את כל המילים של השירים”, סיפר טופל. “היו הרבה ישראלים שטיילו בחוץ לארץ ומתברר שהדיסק שלנו תפס חזק במזרח ובדרום אמריקה. המוזיקה הושמעה בעיקר בדרום אמריקה, הודו, ואוסטרליה, בעוד שבארץ השירים הושמעו מעט”.

אך לא לאורך זמן כי עם צאת האלבום השני “צעקה אחת ארוכה” בשנת 2008, נוכחו לדעת שאנשים רבים מכירים את שיריהם, והלהיטים “נהדרת” ו”קחי לך זמן” הושמעו רבות בתחנות הרדיו עד היום בעצם. כעת, עם צאת המארז הכפול, מציינים חגיגית 20 שנות עבודה ויצירה עם הפנים לבאות.

 

צילום: יואב שלף

 

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close