“רוצה לגעת בחרשים, בעיוורים, בנכים ובכל מי שנולד עם נשמה”

לראשונה בישראל, מחווה מרגשת: האומן המוערך, רותם כהן, מנגיש את ההופעה שלו ב- 2.6 ביוני בקיסריה לחרשים וכבדי שמיעה

האמן המוכשר והמוערך, רותם כהן, מנגיש את המופע שלו בקיסריה לחרשים וכבדי שמיעה ולכבוד האירוע הוא העלה פוסט מרגש שזכה לתגובות חמות ואוהדות ברשת.

אני נרגש לעשות את אחד משיתופי הפעולה החשובים ביותר שעשיתי בחיי, האישיים והמקצועיים! אני גאה ונרגש לבשר לכם שהמופע שלי בקיסריה ב2.6 יהיה מונגש לחירשים ולכבדי שמיעה – באמצעות שפת הסימנים, כתוביות וטכנולוגיה מתאימה. בשיתוף עם אגודת החרשים בישראל אגודת החרשים בישראל אנשים טובים ויקרים שעוזרים לי לנסות לעשות לכם טוב על הלב. תמיד רציתי והייתה לי השאיפה להצליח לגעת לכם בלב. וכשהרגשתי שאני כבר יכול לקחת על עצמי יותר מבחינת היכולת להיות הקול של מי שלא ממש באפשרותו לצעוק את כאבו, מיד נפלה ההחלטה. אז עכשיו, כמו החיים עצמם, כמה שזה אבסורד, אנחנו, אלו שכן יכולים לשמוע, לצערי לא כל כך מצליחים לשמוע את הצעקה הכי גדולה של אותם כבדי שמיעה. שזה דבר מאוד פשוט. תנו לנו להרגיש שאנחנו שווים. אני מודה לאל על הזכות, וההזדמנות לגעת בכל אחד ואחת מכם. ובהזדמנות זו, אני מאחל לכולנו לחשוב על האחר תמיד כמה שניתן, שנבין שאת מתנות החיים שלנו קבלנו ולו רק כדי שנחלוק עם כל הבריות. לאלו המושיטים יד, ולאלו שלעיתים אנחנו מפספסים. לא כי אנחנו רעים ולא כי אנחנו לא רגישים – אלא כי לא תמיד קל לעצור ולראות מה שלא שמים לנו מול העיניים. זאת זכות לתת לשונה להרגיש שווה. מייחל לא להיות האמן האחרון שמנגיש הופעותיו לחירשים וכבדי השמיעה, ומבקש מכל מי שפוגש בפוסט הזה, מחבריי האמנים, מפיקים, מנהלים – בואו נעשה כל שניתן לגעת בכולם. המתנה היא משותפת. ״כי כולם מרגישים מוסיקה״ אוהב, רותם.

ואיך הכל התחיל בעצם? בעקבות הודעה שהתקבלה בפייסבוק הפרטי של רותם כהן החליט הזמר והיוצר להנגיש את מופע הבכורה שלו בקיסריה לקהל כבדי השמיעה והחירשים. בשיתוף פעולה עם איגוד החירשים, יוצגו במשך כל המופע מסכי ענק עליהם תופיע בזמן המופע מתורגמנית שתסתנכרן עם מילות השירים, ובנוסף, יופיעו כתוביות שיתופעלו ב״חי״ בשאיפה להפוך עבורם את חווית המופע לאפשרית ומהנה. כדאי לציין כי זאת לא הפעם ראשונה שכהן והקהל הנאמן שלו מסייעים לאוכלוסיות שונות.

האמן, הזמר והיוצר, רותם כהן: “אילו יכולתי להנגיש את המופע שלי ולהתאים את עצמי לכל מי שחווה מוגבלות כלשהי, הייתי עושה זאת. אני רוצה לגעת בחרשים, בעיוורים, בנכים ובכל מי שנולד עם נשמה.”

נטלי בלייכר, מנהלת פרויקטים- אירועים, יחסי ציבור וגיוס משאבים באגודת החרשים בישראל:  “ארצה להוסיף בנימה אישית ורגשית שבמידה ויש מי שהתחבר לרעיון ויקנה עבור האגודה מספר כרטיסים כי ישנם מי שאין ביכולתם לרכוש כרטיס וכך לתת להם את ההרגשה והתחושה של להרגיש מוזיקה זאת תהיה הפתעה ומצווה…”

רותם כהן. ההזמנה למופע בקיסריה

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close