“נתניה קיימת.. וכל העולם שותק”

רגע לפני שיעלה על בימת היכל התרבות בנתניה, הפעם בכובעו כשחקן בקומדיה "סבוטאז'", ייסע שלמה בראבא ברחובות שכונת רמת אפרים בה גדל, יביט בשיח הפיטנגו ואם יהיה פרי יקטוף אחד או שניים.

במהלך השנה האחרונה חורש שלמה בראבא את הבמות, לאחר הפסקה בת מספר שנים מהתיאטרון. עבורו, המחזה "סבוטאז", קומדיה הנוגעת בנימי ההוויה הישראלית ובשסע העדתי, פרי עטו של אילן חצור, היוותה סיבה מספיק טובה כדי להכריז שזו ההצגה הכי משמעותית שעשה. בשל הביקוש הרב תוצג ההצגה בנתניה שלושה ימים ברציפות – החל מיום רביעי (19.12).

יצחק (יאצק), יליד פולין, מנהיג את דיירי בית האבות למרד בהנהלת המוסד עקב שילובה של סימה אלפסי, ילידת מרוקו, בטקס יום השואה. הסוגיה הדרמטית הזאת, שפותחת את מעייני ההומור של הזיכרון הלאומי ונוגעת בנימי ההוויה הישראלית העכשווית, מובאת בהצגה כקומדיה.

"ההצגה אותה כתב אילן חצור, בעיני, היא ההצגה הכי משמעותית שעשיתי והיא גם מצחיקה במיוחד. כל מה שקורה בארץ היום בא לידי ביטוי בהצגה הזו ובאומץ שלא ראינו. ההשראה לכתיבת ההצגה ארעה לאחר שאילן בשור הפיק טקס ליום השואה ונתקל בשסע העדתי. ההצגה מציגה דרך מקורית, משעשעת ואינטליגנטית לפיוס לאומי. עבורי זו ממש שליחות להופיע עם התיאטרון העברי בהצגה סבוטאז', בוודאי בעיר הולדתי נתניה".

“נתניה קיימת… כל העולם יודע ושותק!”, הוא צוחק ומוסיף: “להופיע בנתניה עבורי, זה לחזור למקורות ולזיכרונות ילדות… לשנות החמישים, תקופת הצנע, לשכונה בה כל הדלתות פתוחות כי לא היה מה לגנוב אבל היה חם בלב. לא הייתה טלוויזיה, אז היינו יושבים עם גופייה במרפסת בבית ברמת אפרים ומסתכלים על אבטיח במשך שעות. לאבטיח היה רייטינג פנטסטי. אני תמיד מתרגש להופיע בנתניה! לראות את שיח הפיטנגו שהתענגתי עליו בילדותי, את רחובות השכונה בה גדלתי, להיזכר בחברים שהלכנו יחד לחוף הים, לימי התום של ‘הביחד”.

 

 

צילום: באדיבות התיאטרון העברי

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות