להקת המחול הקיבוצית מגיעה לנתניה

ביום שני, 4 במרס, יציגו רמי באר ולהקת המחול הקיבוצית את המופע הייחודי "אסילום" (Asylum) לקהל מנתניה והסביבה בהיכל התרבות בעיר. המופע המרתק שזוכה לתשבחות רבות עוסק באנשים המצויים במחנה ומחפשים אחר מחסה, מסתור או מקלט.

להקת המחול הקיבוצית בניהולו האומנותי של רמי באר, נוסדה על ידי יהודית ארנון ז"ל, ב-1970 בקיבוץ געתון שעל גדות הגליל המערבי. כיום עומדת הלהקה בשורה אחת עם להקות מחול עכשוויות מכל רחבי העולם. הלהקה מייצגת את ישראל בפסטיבלים בינלאומיים ומעל בימות המחול הנחשבות ביותר. חברי הלהקה, כ-80 רקדנים מכל העולם, חיים ויוצרים בכפר המחול. לכל אחד מרקדני הלהקה יכולות פיזיות גבוהות, יכולת ביטוי אישית מגוונת ואופי בימתי ייחודי. שילובם יחד, בניצוחו המבריק של באר, יוצר להקת מחול וירטואוזית, בעלת אמירה אמנותית מרגשת ומעוררת השראה. חברי הלהקה נרתמים רובם ככולם לפעילות למען הקהילה, ושותפים לפרויקטים מרגשים כמו פרויקט רב תרבותי יהודי-ערבי ועבודה עם נוער בסיכון.

רמי באר, המנהל האמנותי של להקת המחול הקיבוצית מעל כ-20 שנה, נולד בקיבוץ געתון, וכבר מגיל צעיר היה ברור שהאומנות זורמת לו בעורקים. רמי שהגיע ממשפחה של מוזיקאים, התחיל לנגן על צ’לו כבר בגיל צעיר במקביל ללימודי מחול בהדרכתה של יהודית ארנון. ב-1980 הצטרף רמי ללהקת המחול הקיבוצית כרקדן וככוריאוגרף ולאחר שש שנים בלבד, מ-1996 ועד היום, שימש כמנהלה האמנותי של הלהקה.

רמי זכה בתהודה רבה, ובמשך השנים יצר למעלה מ -50 עבודות, רובן יצירות באורך מלא לערב שלם הן למבוגרים והן לילדים שקיבלו תהודה בינלאומית וזיכו אותו בפרסים בארץ ובחו”ל. אחד המאפיינים הבולטים אצל באר, הוא הטוטאליות שלו כיוצר. באר מטפל בכל מרכיבי היצירה החל מהתוכן ועד לעולם הצורה והעיצוב בצורה יסודית ומדויקת, וכך מזמין את הצופה להצטרף למסע שדרכו הוא יוכל להתחבר לעצמו. באר אמנם מציע בעבודתו תמונת עולם דמיוני-קיים, אך הצופים חופשיים להעניק לה פרשנות ומשמעות דרך חוויתם האישית. יצירותיו של רמי באר מאופיינות בשילובים ייחודיים של עיצוב בימתי, מוזיקלי ויצירתי, הפועלים בהרמוניה במופעים גדולים או בעבודות אינטימיות וקאמריות כאחד ויוצרים את האמירה הייחודית ללהקה.

להקת המחול הקיבוצית, “אסילום” (Asylum), כוראוגרפיה, עיצוב במה ותאורה: רמי באר, עיצוב תלבושות: לילך חצבני ובאר. היכל התרבות נתניה | 4.3.2019

 

צילומים: אייל הירש

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

אולי גם זה יעניין אותך
Close
Back to top button
נגישות