נתניה מובילת תרבות

זו השנה ה-11 בה מתכנסים לערב חגיגי במיוחד, שותפים לטקס הענקת מלגות לעידוד אמנים צעירים תושבי העיר: ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, חברי הוועדה לעידוד אמנים בראשית דרכם, חבר השופטים, מקבלי מלגות נרגשים, בני משפחותיהם ואורחים.

הענקת המלגות, שנה שנה, היא אחת הדרכים מסייעת העיר לאמנים צעירים ומוכשרים, הנמצאים בראשית דרכם, ומנגד להעשיר את חיי התרבות והרוח בעיר, ביצירה מקומית: בקולנוע, בספרות, באמנות הפלסטית, במוזיקה ובמחול.

ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, ברכה את מקבלי המלגות והוסיפה כי העיר נתניה רואה כאחד מיעדיה בתחום  התרבותי, לעודד אמנים יוצרים תושבי העיר,  ללמוד ולהתפתח בתחומים אותם בחרו ולהגיע להישגים אליהם הם שואפים. הישגיהם של האמנים הם הישגיה של העיר והצלחתם היא הצלחתה.

תודה מיוחדת מסרה ראש העיר לשושנה (צ'וצ'י) זילברברג, שהייתה יו"ר הוועדה לעידוד אמנים צעירים ב-10 השנים האחרונות כממונה על התרבות והאמנות,  וכן לחבר המועצה אדיר בנימיני מיוזמי הרעיון להענקת מלגות.

במהלך האירוע הציגו מקבלי מלגות בתחום המוזיקה הקולית והכלית את יכולתם בנגינה ובשירה. בין מקבלי המלגות: סטודנטים באקדמיה למוזיקה, נגנים בתזמורות ארציות, מוזיקאים מצטיינים בשרות הצבאי, תלמידים בבתי ספר ומכללות גבוהות ללימודי אמנות וצעירים שלצד ההשקעה שלהם בתחומי האמנות, מוצאים גם זמן לפעילות קהילתית בקרב מבוגרים ונוער.

ניסים חג’ג’ לו הוענקה מילגה בתחום התיאטרון, חבר בתנועת תרבות ורכז נוער בשכונת נאות שקד, ביטא את תחושותיו בדברי הברכה שנשא בשם מקבלי המלגות: “אמנים מתחום התיאטרון, המחול, מוזיקאים ובנוסף פסטיבלי אמנות ברחבי העיר, יוצרים לה עושר רוחני, נפשי ותרבותי. המלגות אותם מעניקה לנו העיר, האמנים שהולכים עם האמת האמנותית שלנו ועם היצירתיות שלנו, ולכן לא תמיד בדרך הקלה. ערב כזה ותמיכה כזאת הם ביטוי לכך שהעיר נתניה מובילת תרבות”.

השנה החליטה הוועדה להעניק מלגה מיוחדת לשני אמנים תושבי העיר התורמים לפעילות התרבותית בעיר: אליעד שרוני – פסנתרן ויצחק תמנו העוסק בפעילות חינוכית בתחום המוזיקלי כרכז “ווליום מזרח נתניה”. כמו כן הוענקו מלגות ל-9 מצטיינים, תלמידי הקונסרבטוריון העירוני בנתניה בניהולו של מוטי מירון, המנגנים בתזמורת הנוער הלאומית.

בני אפרים, מנכ”ל עמותת היכל התרבות העירוני מסר: “כל שנה ב-11 השנים האחרונות, מעניקה העירייה מלגות לאמנים בראשית דרכם. כמות הכישרונות שרואה במה זו מבהירה את החשיבות שמקדישה העיר לחינוך לתרבות לצעיריה ואת הרצון לאפשר לצעירים אלה לממש את יכולותיהם ולהגשים את חלומם. מספרם הרב של האמנים ילידי נתניה שהצליחו ברמה הארצית והעולמית מוכיחה זאת”.

 

 

צילום: רן אליהו

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אולי גם זה יעניין אותך
  Close
  Back to top button
  נגישות