בחודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות מציגה נתניה – תרבות לכולם

גידול חד ברישום ובהזמנת כרטיסים להצגות המונגשות אשר יוצגו מעל בימת היכל התרבות נתניה. זו השנה השנייה בה היכל התרבות לוקח חלק במיזם "תיאטאור – ההצגה חייבת להיראות", המשפר את תנאי השירות והנגישות לבעלי מוגבלויות במטרה ברורה: לאפשר לבעלי מוגבלויות ליהנות מתרבות ישראלית ומחוויית בילוי מלאה. הציבור, כך מסתבר, מביע תמיכתו ומגיע.

"בשל הצלחת המיזם בשנה שעברה, השנה הונגשו שש הצגות מובילות", ציין בני אפרים מנכ"ל היכל התרבות". לשירות לקויי ראייה הותקנה מערכת עזר לשמיעה, התואמת את האוזניות הביתיות, ואילו לשירות לקויי ראייה הוצבו אמצעי ואביזרי ראייה המשפרים משמעותית את יכולת הצפייה בהצגות. בנוסף, בהיכל התרבות מעלון אנכי המיועד לנכה ומלווה, וכן אזור ישיבה מוגדר ותחום לבעלי כיסאות גלגלים.

“מדובר על חשיבה כוללת”, הוסיף אפרים: “הנותנת מענה טוב יותר גם לחירשים ולעיוורים”. ההצגות מונגשות באמצעות תיאור קולי המגשר על פערי מידע בקליטת מראות ומסרים חזותיים בזמן אמת (“live”) – כאשר המנגיש מתאר את המתרחש על הבמה ומשלים לצופה העיוור ששומע אותו באזניות, את הממד החזותי החסר. בנוסף, לציבור כבד הראייה מתקיים סיור מגע מקדים על הבמה, כדי שיחוש את התפאורה ויאזין לקולות השחקנים – זאת באמצעות קדימון מוקלט המתאר פיזית את ההתרחשות, הדמויות ואת הבמה. למיזם שותפות הספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה, הקרן לפיתוח שירותים לנכים מטעם המוסד לביטוח לאומי וכן מנהלת אגף רווחה אזורי ורכזת נגישות עירונית, קלרה חן, מטעם מנהל הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית נתניה.

ברשימת ההצגות המונגשות: סבוטאז’ –19.12.18 יום רביעי ב 19:00, רומיאו ואמא – 9.1.19 יום רביעי ב 19:00, עושה כרצונו- 6.2.19 יום רביעי ב 19:00, היורשת- 3.4.19 יום רביעי ב 19:00, אנשים טובים – 30.5.19 יום חמישי ב 20:30 וכן אותלו – 17.3.19. יום ראשון  ב- 20:30.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות