משפט

המחיר היקר ששילם בעל אטליז בנאות רחל חולון שחשב שמותר לו להשליך פסולת בשר למיכלי אשפה של השכנים

בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון הרשיע לפני כשבועיים בעל אטליז בשכונת נאות רחל בעיר, בעבירות של השלכת פסולת, שכוללת קרטונים ושאריות בשר, למיכל אשפה עירוני, בניגוד להוראת חוק העזר העירוני לחולון. ההרשעה התקבלה בתום דיון ארוך, שבמהלכו הוכיחה התביעה העירונית כיצד המפקחים העירוניים קישרו בין הפסולת לבין בית העסק המסוים, על ידי ביצוע תצפיות, נבירה באשפה, צילום קרטונים ושקית שהכילו מסמכים של בית העסק ומדבקות עם פרטיו ועוד. במהלך המשפט תיאר המפקח העירוני כי הגיע למקום בעקבות תלונות חוזרות ונשנות של שכנים, שהתקבלו במוקד העירוני, על מפגעים תברואתיים שעולים ממיכל האשפה העירוני שמוצב במקום. המפקח עבר בין בתי העסק שבסביבת מיכל האשפה והסביר לבעלי העסקים על האופן החוקי שבו יש לפנות את פסולת הקרטונים ואת שאריות הבשר. המפקח אף הדגיש כי פסולת שאריות בשר מפונה עצמאית בידי העסקים אל תחנת המעבר שבאזור התעשייה ואסור להשליכה למיכלי האשפה העירוניים.

לאחר שנפתחו במוקד העירוני קריאות נוספות בדבר ריח צחנה עז שעולה ממיכל האשפה, קיבלו בעלי העסקים שבמקום דרישה להוציא את שאריות הבשר ממיכל האשפה. חלק מהם עשה זאת וחלק קיבל הסבר נוסף ומערך התברואה, כמחווה של רצון טוב, פינה עבורם את הפסולת באופן יוצא דופן, מבלי שנרשם להם דוח במועד זה. על מנת לגלות את משליך הפסולת תצפת המפקח, יחד עם מפקח נוסף, על מיכל האשפה, וזאת לפני שבדק את המיכל טרם תחילת התצפית ולא מצא בו כל קרטונים. ממצאי התצפית, שתועדו, העלו כי המשליך הוא עובד אחד האטליזים במקום, שהשליך למיכל קרטונים וקבלות שזיהו בוודאות את אותו בית העסק, לאחר נבירה באשפה. לבית העסק ניתן קנס ודרישה לפינוי בתוך שעה.נגד בעל העסק הוגשו שלושה כתבי אישום שונים והשופט אמיר צ’כנוביץ הרשיע אותו בכולם וגזר עליו קנס כולל על סך 1,920 ₪וכן התחייבות להימנע מהעבירות שבהן הורשע למשך שנה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות