תושב נתניה בן 70 במצב אנוש, לאחר שלקה בלבו בזמן רכיבה על אופניים ברחוב החשמונאים בנתניה

רוכב אופניים בן 70 מנתניה לקה בלבו תוך כדי רכיבה ברחוב החשמונאים בעיר. צוותי מד"א ביצעו בו בשטח פעולות החייאה ממושכות והבהילו אותו לבית החולים לניאדו, כשמצבו אנוש. שם נלחמים על חייו

בשעה 10:14 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על גבר שאיבד את הכרתו (ככל הנראה על רקע לבבי) בזמן שרכב על אופניים ברחוב החשמונאים בנתניה. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר דפיברילטור וכאשר חזר הדופק מפנים לבית החולים לניאדו גבר כבן 70 , כשהוא מונשם.
עם הגעתו למחלקה לרפאה דחופה בבית החולים לניאדו, מנסים לייצב את מצבו בחדר ההלם, כשבשלב זה נשקפת סכנה לחייו והוא מוגדר במצב קשה מאוד- אנוש.
חובש רפואת חירום במד”א אבי דהרי סיפר: “כשהגעתי לרחוב ראיתי את הגבר שוכב על הכביש בסמוך לאופניים כשהוא מחוסר הכרה. תוך כדי ביצוע בדיקות רפואיות ראשוניות והתחלת פעולות החייאה דיווחתי למוקד על חומרת האירוע והזנקתי ניידת טיפול נמרץ. ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן תרופות, הנשמות, עיסויים ושימוש במכשיר דפיברילטור למתן מכות חשמל. כעבור דקות ארוכות של פעולות החייאה אינטנסיביות ליבו שם לפעום. הכנסנו אותו לניידת לטיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים להמשך טיפול כשמצבו יציב.”

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close