המשפחות ימצאו חלקות קבר שאבדו ואף יקבלו לנייד סידורי תפילה. צילום: ויקיפדיההמשפחות ימצאו חלקות קבר שאבדו ואף יקבלו לנייד סידורי תפילה. צילום: ויקיפדיה

לקראת יום כיפור: חברת קדישא משיקה ווייז מיוחד שינווט אתכם לחלקת הקבר של יקירכם, בבתי העלמין הגדולים בחיפה, ראשל"צ, חולון, פ"ת ות"א

לקראת יום כיפור, חברת קדישא משיקה אפליקציה יחידה במינה בעולם: מערכת ניווט שתעזור לכם להגיע לחלקת הקבר של יקירכם. הניווט גם ברכב וגם רגלי. 1,300,000 קברים צולמו והוכנסו לאפליקציה. בינתיים היא פועלת ב-30 בתי העלמין הגדולים בארץ בהם: ראשל"צ, חיפה, חולון, ירושלים וכמובן תל אביב


לקראת יום כיפור בו משפחות רבות עולות על קברי יקיריהם, חברת קדישא משיקה מערכת ניווט הישר אל הקבר. משפחות רבות מתקשות להגיע לחלקות הקבר של יקיריהן או למצוא את החלקה, בעיקר לאור גדילת בתי העלמין ושינוי נתיבי הגישה לקברים בבתי עלמין רבים.

במסגרת הפרויקט צולמו מעל ל-1,300,000 קברים בבתי העלמין הגדולים בישראל, כך שכל אחד יוכל לאתר את חלקת הקבר ואף לנווט את דרכו אליה, אם ברגל ואם ברכב. האפליקציה הנקראת "GRAVEZ", היא למעשה ווייז של בתי העלמין בישראל, שיעזור למשפחות להגיע אל חלקת הקבר הרצויה של יקיריהם.

כרגע, מערכת הניווט המבוססת GPS קולי תהיה פעילה בכ- 30 בתי עלמין, מהגדולים בישראל: בהם בית העלמין בגבול חולון בת-ים, בתי העלמין החדש והישן בראשון לציון, בתי העלמין ירקון , קריית שאול, נחלת יצחק, בית העלמין תל רגב ובית העלמין גבעת שאול והר הזיתים בירושלים ועוד.

אולי גם זה יעניין אותך

כל מבקר יתחבר לאפליקציה מביתו, יקליד את שם הנפטר ואת בית העלמין ומאותו רגע הוא ינווט עד חלקת הקבר הרצויה אם הוא מגיע רגלי ואם ברכב.

בחודשים הקרובים מתכוונים להרחיב את השירות כך שמבקרים בבתי העלמין האחרים בארץ יוכלו גם הם להשתמש באפליקציה החדשה. בנוסף, עם ההגעה לקבר הנפטר, תקבל המשפחה לנייד את נוסח התפילה לאזכרה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך