הפוסט שגרם לסערה ברשתהפוסט שגרם לסערה ברשת

הפוסטים בסוף השבוע שגרמו לסערה בחולון, בת-ים וראשון לציון. "הם יגיעו לאירועי יום העצמאות שלנו וישחיתו לנו את הנוער האיכותי"

2 פוסטים שהועלו בסוף השבוע ברשתות החברתיות בראשון לציון גרמו לסערה גדולה בקרב תושבי חולון, בת-ים וראשון לציון. מה נכתב בהם?


חולון בת-ים וראשון לציון הן שלוש ערים שהאוכלוסיות בהן "נודדות" מהאחת לשנייה.

במהלך שנות השמונים, התשעים ואף תחילת האלפיים – רבים מתושבי בת ים וצעירים שנישאו והקימו את בתיהם בחרו לעבור ולגור בראשון לציון.

הנהירה של תושבי בת-ים לראשון לציון בה הייתה תנופת בנייה גדולה יותר, הייתה גדולה מאוד. כך גם קרה עם תושבים רבים מחולון – ובכלל המעבר בין תושבי שלושת הערים האלו היה תמידי וקבוע במהלך העשורים האחרונים.

אלא שבעוד בת-ים, וזה לא סוד, הפכה לעירייה שנמצאת בקשיים כלכליים גדולים – וגם העיר חולון לא נהנית מעודף תקציבי גדול, ראשון לציון בשל השטחים הגדולים, תנופת הבנייה העצומה ושטחי התעשייה והמסחר הגדולים שנבנו בה, הפכה להיות העיר, או למעשה העירייה עם אחת הקופות העשירות ביותר בכל הארץ.

התוצאה- לעירייה יש יותר אמצעים להשקיע במופעי בידור, תרבות ובכללם מופעים מושקעים, מגוונים ומרהיבים ביום העצמאות.

במהלך השנים האחרונות תושבים מבת-ים וחולון – שלא נהנים מהפועות נוצצות במיוחד ביום העצמאות, בוחרים להגיע וליהנות מההופעות בבמות השונות ברחבי ראשון לציון.

כל זאת עלה והתעצם בסוף השבוע האחרון – לאחר שבאחד הפורומים הכי מבוקרים בראשון לציון ברשת "פורום תושבי ראשון לציון" עלו שני פוסטים משני תושבי ראשון לציון שונים, שלמעשה קראו למנוע את הגעתם והשתתפותם של תושבי חולון ובת-ים באירועים שאמורים להתקיים ביום העצמאות בראשון.

וכך נכתב באחד הפוסטים שגרם לסערה גדולה בקרב תושבים בחולון, בת-ים ואף ראשון לציון (שיש לזכור שרבים מהם הם תושבי בת-ים וחולון לשעבר):

"שימו לב! התראה חמורה! גם השנה הזאת ייכנסו ביום העצמאות עשרות ומאות תושבי חולון ובת ים לשטח ראשון לציון על מנת ליהנות מההופעות שלנו. לא מספיק כל הקיץ חוף ראשון מלא בבת ימים, עכשיו הם ישתלטו לנו גם על יום העצמאות וישחיתו לנו את הנוער האיכותי שלנו! אני בעד בדיקה של כל תעודת זהות בכניסה לבמות האירועים".

אותו כותב מתייג את ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך.

פוסט נוסף דומה עלה שוב בפורומים של תושבי ראשון לציון.

הפוסטים שותפו גם בפורומים של תושבי חולון ובת-ים וכאמור גרמו כל הסוף שבוע לאלפי תגובות וסערה גדולה.

יעל מחולון כותבת: "עוד יבקש מאיתנו להוציא ויזה כדי להגיע לראשון לציון. מה נהיה? ומה עם תל אביב בערב יום הזיכרון גם לשם צריך לבדוק תעודות זהות. אין טמטום זו בעייה קשה!".

חמדה גם היא מחולון תוהה: "מעניין לבדוק כמה מתושבי ראשל"צ מתארחים אצלנו בעדלאידע או בפארק ימית 2000?"

 

 

אולי גם זה יעניין אותך

ומירי לוקחת את זה בהומור וכותבת: "אני חושבת שכדאי לדאוג שיצטרכו גם להוציא דרכון וויזה לפני שנכנסים לראשל"צ. ואז כשאני אגיע להורים שלי, סוף סוף אני ארגיש שנסעתי לחו"ל".

חנה מבת-ים מתריסה: "חשבתי שאנחנו שייכים לאותה מדינה. לא ידעתי שיש אפרטהייד מחוץ לבית שלנו. בושה שככה מדברים אנשים בישראל ב-2019. מעכשיו נדאג שלחופי בת ים יגיעו רק בת ימים, וככה כל אחד יחיה בתוך עצמו כמו בגטו".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך