משפט

סערה בעירוני ט’: המנהלת לשעבר במקיף ט’ בראשל”צ תבעה את אחת המורות, לאחר שזו כתבה עליה טוקבק שהיא: מתעמרת במורים והתקדמה בזכות המיני שלה ו”הקשרים”.

מנהלת מקיף ט' בית הספר השש-שנתי בראשון לציון הגישה תביעה נגד מורה לשעבר בבית הספר. הכל בגלל פוסט שפרסמה המנהלת, שניהלה את בית הספר במשך 5 שנים. פוסט שהמורה הנתבעת הגיבה עליו בצורה פוגענית. המנהלת שהפכה למפקחת ארצית הממונה על תחום בתי הספר העל יסודיים במשרד החינוך החליטה לא להבליג על הטוקבק ולתבוע. הכל התחיל באפריל 2018 אז פרסמה המנהלת לשעבר פוסט בפייסבוק בו כתבה: "לעולם יידע אדם ויאמין באמונה שלמה שמה שיש לו – טוב לו – ומה שיש לו – די לו, ומה שאין לו – לא בשבילו, כי מה שאין לו – אינו עבורו, ואז... תהא השמחה מנת חלקו!". יחד עם הפוסט פרסמה המנהלת לשעבר תמונה שלה בחצאית קצרה. לפוסט היו כמה תגובות ביניהם של מורה לשעבר במקיף ט' שהועברה מתפקידה וסיימה את עבודתה במשרד החינוך מאוחר יותר. אותה מורה הגיבה וכתבה: "כמה עצוב שאינכם מכירים באמת את האדם העומד לפניכם ומתרשמים מן החיצוניות, שהיא גם כך "ככה-ככה". המורה הוסיפה ואמרה שבעוד חשבה שהמנהלת ניחנת ביושרה המציאות טפחה מול הפרצוף, לדבריה וכי המנהלת נהגה להתעמר במורים. "היא איבדה כל ערך מוסרי והגינות...אין איש מעל החוק ולא יעזרו 'הקשרים' ובטח לא חצאית המיני שלה".

המנהלת לשעבר החליטה לא לשתוק והגישה תביעה נגד המורה על הוצאת דיבה ולשון הרע, בטענה כי הטוקבק נכתב במטרה להכפיש אותה בטענה שהיא מתעמרת במורים, מושחתת וכי היא התקדמה באמצעות קשרים מיניים לכאורה עם מנכ”ל משרד החינוך.

המורה טענה להגנתה כי המנהלת תובעת כתגובה לתביעה שהגישה המורה עצמה על פיטורים לא מוצדקים שלה ממשרד החינוך.

התוצאה, בית המשפט פסק לטובת המנהלת וקבע שאכן מדובר בלשון הרע: הרשם הבכיר יניב ירמיהו קיבל את התביעה וקבע כי הקורא יסיק כי התובעת אינה אדם ישר או ערכי, כי היא התעמרה במוריה וקודמה במשרתה בשל ניצול קשריה עם מנכ”ל משרד החינוך על חשבון טובת תלמידיה.הוא פסק לטובת המנהלת פיצוי כספי של 9500 שקל על טוקבק המורה.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close