ניוזים חמיםמשפט

המלצה להגשת כתב אישום נגד קבלן התקנות מזגנים, שטכנאי מטעמם נפל אל מותו בזמן התקנה בבניין בבאר שבע

נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה לעבירת גרם מוות ברשלנות ועבירות בטיחות שונות נגד קבלן המשנה של חברת המיזוג ומנהל העבודה, באירוע בו טכנאי המזגנים שאול כהן, נפל אל מותו בזמן שהתקין מזגן בבניין בב"ש

 

במפלג לחקירות תאונות עבודה “פלס” בלהב 433 המשותפת למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקמת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל”כ) הסתיימה חקירה בעניין נסיבות מותו של שאול כהן ז”ל, בתאונה שאירעה בבאר שבע בתאריך 22.04.2020.

ביום התאונה ביצע המנוח התקנה של מנוע מזגן בקומה ה-13. עם יציאתו דרך חלון הדירה למסתור הכביסה, נפל אל מותו. בשעת האירוע הרתמה שעטה על גופו לא חוברה כנדרש לנקודת העגינה בקיר.

במסגרת החקירה נחקרו מעורבים וחשודים רבים והיא התמקדה במספר מעגלי אחריות – האחראים לבטיחות באתר וכן חברת הבנייה ומנהליה וקבלן המשנה מעסיקו של המנוח.

מממצאי החקירה עולה, כי האחראים לבטיחות העובדים כשלו בתפקידם, בכך שלא וידאו באם המנוח שביצע עבודות מסוכנות בגובה, עבר הסמכות והדרכות לביצוע עבודה מסוג זה, כנדרש בחוק ולא וידאו כי העבודה מתבצעת בתנאים בטוחים.

עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה לעבירת גרם מוות ברשלנות ועבירות בטיחות שונות נגד קבלן המשנה של חברת המיזוג ומנהל העבודה וכן לביצוע עבירת שיבוש מהלכי משפט נגד קבלן המשנה ועובד נוסף שעבד ביחד עם הקורבן בשעת האירוע.

כמו כן קיימת תשתית ראייתית לכאורה נגד החברה הקבלנית לעבירה לפי תקנות ארגון הפיקוח על העבודה- אחריות וחובות המוטלות על המחזיק במקום העבודה- באחריותו מצויה החובה לקיומה של תכנית לניהול בטיחות באתר.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות