ניוזים חמיםחדשותמשפט

כתב אישום חמור נגד צעיר מהפזורה הבדואית שניסה לבצע לינץ' בנהגים באזור באר שבע ודימונה, תוך שהוא קורא: "תרצחו את הכלב היהודי!"

כתב אישום הוגש נגד, עזיז עמראני, בן 21 מהפזורה הבדואית, בגין מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, ניסיון לינץ', ידוי אבנים לעבר כלי תחבורה, היזק במזיד לרכב ממניע גזעני ועוד

הותר לפרסום: פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד עבדל עזיז עמראני, בן 21 מהפזורה הבדואית, המייחס לו ביצוע מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה לפי חוק המאבק בטרור, עבירות של יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה, היזק במזיד לרכב ממניע גזעני והתפרעות. כמו כן, הוגש כתב אישום נגד בן דודו יוסף עמראני, בן 22, המייחס לו ביצוע עבירות של יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה והתפרעות.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רננה לוי, הנאשם עבדל עזיז עמראני, כשהוא מפר תנאיי מעצר בית מלא, השתתף בצוותא חדא עם אחרים בהתפרעויות בכביש 25 בין באר שבע לדימונה, בכניסה לישוב שגב שלום, אשר התרחשו במסגרת גל של הפרות סדר והתפרעויות אלימות ברחבי הארץ, על רקע לאומני-גזעני, במהלך מבצע "שומר החומות". הנאשם הצטייד בכפפות ו"קלע דוד" כדי ליידות אבנים נגד יהודים ויחד עם בן דודו יוסף עמראני ועם אחרים נטלו חלק בהפרות סדר, חסמו כבישים באמצעות צמיגים בוערים וידו אבנים לעבר ניידות המשטרה.

ביום 11.5.21, מתוך מניע לאומני-אידאולוגי, ידה הנאשם, יחד עם אחרים, אבנים על רכב של נהג יהודי, הנהג ביקש שיחוסו עליו, צעק שהוא ערבי, אך ההמון התנפל עליו, הכה אותו באגרופים, אלות ואבנים בראשו, גבו וצלעותיו ורכבו נופץ על ידי ההמון. הנאשם בעט בראשו של הנהג מספר פעמים, צעק "תשחטו אותו יהודי כלב", תוך כדי שאחרים זורקים עליו אבנים ומכים אותו באלות ובידיים. בצוותא חדא עם אחרים, הוציא הנאשם את הנהג מחוץ לרכב והטיח אותו לרצפה . הנהג חולץ מהמקום ע"י כוחות המשטרה, אשר נאלצו להשתמש ברימוני הלם על מנת להרחיק ממנו את ההמון.

התיק נחקר על ידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל.

 

צילום אילוסטרציה: גטיאימג'ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות