שני אנשי הייטק מפתח תקווה ועכו “שכחו” לדווח על הכנסות בסך מיליוני שקלים ממכירת פרסום ל”גוגל”. זה לא הסתיים טוב

עידן נידם ויובל לוזון, שני אנשי הייטק, נעצרו בחשד להעלמת הכנסות בסך מיליוני שקלים ממכירת שטחי פרסום לחברת Google. השניים הופיעו ברשימת ישראלים המפיקים הכנסות מרשת האינטרנט מבלי לדווח

עירן נידם ויובל לוזון הובאו אל בית משפט השלום בתל אביב בחשד להעלמת הכנסות שהופקו ממכירת שטחי פרסום ל-Google Adsense. השניים נעצרו במסגרת חקירה סמויה גלובלית של רשות המסים, שנפתחה בעקבות שיתוף פעולה נרחב בין פקיד שומה חקירות תל אביב לבין המחלקה לביקורת ממוחשבת ברשות המסים הנוגע לפעילות מסחר באינטרנט. בפעילותם, מיפו הגורמים רשימה של ישראלים המפיקים הכנסות מהאינטרנט מבלי לדווח לרשויות המס.
על פי בקשת המעצר של עירן נידם, תושב פתח תקווה העוסק בפיתוח תוספים לדפדפנים, עולה כי בין השנים 2011-2019 העלים החשוד הכנסות ממכירת שטחי פרסום לGoogle Adsense בסך של למעלה מ-2 מיליון שקל במצטבר. במהלך החקירה הודה החשוד ואימת כי הפיק ממכירת שטחי הפרסום 2,022,517 שקל ולא דיווח עליהם או שילם עליהם את המס כנדרש. עוד עלה במהלך החקירה כי לחשוד אין תיק במס הכנסה, והוא אינו מגיש דוחות כלל למס הכנסה.
מבקשת המעצר של יובל לוזון, תושב עכו העובד כשכיר בחברת סטארט אפ ישראלית בתחום תכנות מחשבים, עולה כי בין השנים 2012-2019 הפיק הכנסות נוספות, מעבר למשכורתו, ממכירת שטחי פרסום לGoogle Adsense בסך של למעלה מ-2 מיליון שקל במצטבר. בחקירתו הודה כי הפיק מפעילות זו 2,015,498 שקל עליהם לא דיווח ולא שילם את המס כנדרש. במהלך החקירה עלה כי לחשוד אין תיק במס הכנסה והוא אינו מגיש דוחות למס הכנסה.
כבוד השופטת חנה קלוגמן, מבית משפט השלום בתל אביב, שחררה את החשודים בתנאים מגבילים ביניהם ערבות אישית על סך 300,000 שקל, התחייבות צד ג’ על סך 200,000 שקל, הפקדת מזומן בסך 80,000 שקל והוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.
כזכור, בחודש שעבר נעצר ירון מינץ, תושב ת”א העוסק בתחום ארכיטקטורת תוכנה ומנהל אתר היכרויות, בחשד להעלמת הכנסות ממכירת שטחי פרסום לחברתGoogle  בסך 2.2 מלש”ח, לאחר שגם שמו הופיע ברשימת הישראלים המפיקים הכנסות מרשת האינטרנט מבלי לדווח.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close