ליאל בבלר ז"ל. רצתה רק לחזור מבילוי עם חברות ומצאה את מותה על המדרכה. צילום: אלבום המשפחהליאל בבלר ז"ל. רצתה רק לחזור מבילוי עם חברות ומצאה את מותה על המדרכה. צילום: אלבום המשפחה

הצעירה שדרסה למוות את ליאל בבלר, סמוך ל"סינמה סיטי" בראשל"צ, כשנסעה באדום, הורשעה רק בגרימת מוות ברשלנות

איך קורה שהנהגת אור סיהוצ'י שחצתה צומת ב"סינמה סיטי" בראשון לציון באור אדום, עלתה על מדרכה ודרסה למוות את ליאל בבלר בת ה-16, קיבלה אישום מקל של רק גרימת מוות ברשלנות ולא הורשעה בהריגה?


במאי 2017 ליאל בבלר בת ה-16 מראשון לציון בלתה עם חבריה בסביבת ה"סינמה סיטי
בראשון לציון. הם יצאו מבילוי ועמדו לחצות את הכביש במעבר חציה- אלא שאז הגיחה אור סיהוצ'י על רכב הפולקסווגן אותו נהגה, כשהיא חוצה באור אדום מתנגשת ברכב אחר ומעוצמת המכה עולה על המדרכה ודורסת את ליאל ופוצעת קשה את חברתה של ליאל.

על פי כתב האישום: סיהוצ'י הגיעה לצומת והמשיכה בנסיעה באור אדום תוך שהיא מתנגשת ברכב אחר. כתוצאה מההתנגשות, סטה רכבה לעבר אי התנועה, עלה על שפת אי התנועה, ופגע בעוצמה בליאל בבלר ובחברתה. כתוצאה מהתאונה, נגרמה לבבלר חבלת ראש קשה. היא פונתה לבית-חולים כשהיא ללא הכרה ומונשמת וביום נפטרה כתוצאה מחבלתה ארבעה ימים לאחר התאונה. לחברתה נגרמה חבלה רב מערכתית, וכתוצאה מכך היא נזקקה לסדרת ניתוחים ארוכה.

הפרקליטות ביקשה להאשים אותה בגין הריגה וגרימת חבלה חמורה, אלא שלפני מספר ימים למרבה תדהמתם של בני משפחתה של ליאל, בית המשפט הרשיע את סהוצ'י באישום מקל ופסק כי היא אשמה בגרימת מוות ברשלנות בלבד. במהלך המשפט עורך דינה הגדיל וביקש כי היא תזוכה מכלל ההאשמות.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך