משפחת תנים בשיכון ותיקים בר”ג גורמת למחלוקת קשה בין התושבים. וגם: מעמידה בסכנה חורש טבעי

איך המצאות תנה אחת בשיכון ותיקים ברמת גן הפכה למחלוקת קשה בין תושבים במקום ולמלחמה נגד כריתת חורש טבעי במקום. איך החורש קשור לתנים?

באחת החצרות בשיכון ותיקים ברמת גן גרה לה אמא תנה בחודשים האחרונים. לפי עדות של תושבים במקום, בקיץ האחרון אמא תנה המליטה כמה גורים והמשיכה לחיות באזור, בו יש גם צמחיית חורש טבעי ואזור פתוח.

עד כה לא נראה שיש בעיה, בעיקר מעצם העובדה שהאUר הפתוח עם החורש הוא סביבה טבעית עבור התנים שנמצאים בכל אזור תל אביב רבתי.

אלא שככל הנראה, ולפי עויות תושבים מסוימים בשיכון ותיקים – בזמן שבעלי כלבים בשכונה מטיילים עם כלביהם בקרבת מקום לסביבת המגורים של התנה וגוריה, התנה כשרך לגונן על גוריה חושפת את שיניה, בצורה מאיימת לדברי חלק מהתושבים.

אז מה עשו התושבים? הם חשבו על רעיון יצירתי איך להביא לגירושה של התנה וגוריה מקרבתם – הם ביקשו ממחלקת התברואה של עיריית רמת גן להגיע ולהוריד אחר כבוד את כל סביבת החורש הטבעי במקום- כולל עצים ושיחים, כך שלתנה וגוריה לא יהיה מחסה והם יאלצו לברוח מהאזור.

אלא שמסתמן שבעניין זה אין אחדות דעים. עם היוודע בקשת מספר התושבים להורדת החורש במקום, פנו מספר תושבים באותו שיכון ותיקים לגורמים במחלקת התברואה בעיריית רמת גן ושמעו מהם, שאכן נשקלת אופציה כזאת להורדת החורש לטובת גירוש התנה וגוריה.

אותם תושבים, יחד עם גורמים סביבתיים וארגוני בעלי חיים שיוצאים נגד המחשבה לגדוע חורש טבעי בשכונה ובנוסף גם לפגוע בבעלי החיים, שזו סביבתם הטבעית.

תושבים רבים פנו למחלקת התברואה וביקשו שלא ינקטו צעדים כגון כריתת עצים וחורש..

רונה, אחת מהתושבות מספרת: “הבעיה היא של בעלי כלבים שיוצאים לטייל איתם בחורש ולפעמים נתקלים בתנה שכל חטאה זה לחשוף שיניים כהתגוננות והגנה על גוריה. אף אחד לא נפגע, לא ננשך ולא הותקף. הפאניקה היא לא במקום ואין צורך לפגוע בנוף המקום ובחיים בו, רק בשל גחמה של כמה תושבים”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close