חדשות

ראש עיריית ר”ג מכריז: “הסבבוס שנוסע בשבת חוזר” ועונה בחריפות למבקרים: “היחידי שפוגע בשבת ומביא לביזויה שלא באשמתה הוא כפייתה”

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, פרסם לפני כשעה פוסט בו הוא מכריז על כך שה”סבבוס” של רמת גן – הקו שלקח את תושבי רמת גן מהעיר למקומות בילוי בתל אביב ולחוף הים, ימשיך לפעול ויחדש את פעילותו כבר עם סיום השנה האזרחית ב-31.12.
ייתכן ושאמה הכהן פרסם זאת בעקבות הפרסומים על כך שכחלק מהשיחות על הקמת ממשלת אחדות בראשות בני גנץ, עלה נושא ביטול הנסיעות בשבת בערים כמו רמת גן וטבריה. שאמה הכהן בפוסט התקיף שלו, מציג עמדה נחרצת שלא משאירה פתח לוויתור על הסבבוס.
וכך כתב רא עיריית ר”ג: “זכותם של החרדים להציב תנאים אבל מנגד חובתנו להאבק ולנצח את המאבק העקרוני, החשוב והצודק הזה.
הסבבוס הוכיח שאין חברתי וצודק ממנו. הסבבוס שומר ברגישות על כבוד השבת ורגשות הדתיים בנוסעו רק בצירים ראשיים ולא עוצר בסמוך לבתי כנסת תוך עיוות המסלול לטובת כך. 
כבוד השבת אינו תלוי בשום אדם ולא בשום נסיעה של צעירים, משפחות וגם מבוגרים מאוד לבלות כרצונם את הסופ”ש. הדבר היחידי שפוגע בשבת ומביא לביזויה שלא באשמתה הוא כפייתה. כפייה של השבת על המרחב הציבורי שלא מתוך הסכמה, פשרה והכלה הדדית פוגעת בשבת ובדת שלא באשמתן ושלא לטובתן.
תגיות

את השבת, שמייצגת מעבר לדת רעיון נפלא, ומתנה שהיהדות נתנה לאנושות מקבלים כל אחד בדרכו, בהבנה באהבה ולא בכח. 
אצלנו בבית לא מוותרים על קידוש בכל שישי ואני לא מדליק בשבת מתוך כבוד למסורת ישראל,  אבל לא מוכן שיכפו על הבן שלי לנהוג מאוחר בלילה בחזרה  מבילוי… חלק ממנוחת השבת של הורה היא שילדיו בטוחים.
מי שהיה על הסבבוס וראה את האושר, החיוכים  הברק בעיניים ומי ששמע את הדברים המרגשים מאנשים מעוטי יכולת חסרי רכב, נכים ועוד, יודע  שמרגע שאוטובוס הסבבוס יצא לדרך השתנו כללי המשחק”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close