לא נותר אלא לקבוע את מותו של העובד במקום. צילום: דוברות מד"אלא נותר אלא לקבוע את מותו של העובד במקום. צילום: דוברות מד"א

חצי מרתון בפארק הירקון: שני רצים התמוטטו עקב מכת חום. בן 24 במצב קשה

חצי מרתון בפארק הירקון: שני רצים סובלים ממכות חום. נפגע בן 24 פונה לבית החולים איכילוב במצב קשה


במהלך חצי מרתון שמתקיים הבוקר בפארק הירקון בתל אביב, שני רצים התמוטטו עקב מכות חום.  בן 24 פונה לבית החולים איכילוב במצב קשה והשני בן 38 במצב בינוני.

פראמדיקית מד"א יערית אורן סיפרה: "מדובר במירוץ חצי מרתון שהתקיים בפארק הירקון, עוד בדרכנו למקום נערכנו לקראת הפצוע וקיררנו מראש את הניידת. כשהגענו למקום ראינו גבר בן 24 עם סימני מכת חום קשים כשהוא בהכרה מעורפלת ומטפלים בו עם תרופה ובשקית קרח אחת בודדת. מיד העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ והענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל קירור ונוזלים ופינינו אותו במהירות לבי"ח איכילוב. תוך כדי הטיפול הרפואי סיפרו לנו שגבר נוסף התמוטט במקום והזנקנו למקום צוות נוסף של מד"א."

 

אולי גם זה יעניין אותך

פראמדיק מד"א דוד טרכטנברג, שטיפל בנפגע השני סיפר: "כשהגענו לנקודת הזינוק של המירוץ ראינו מרחוק מספר רצים שסוחבים אלינו ללא ליווי רפואי גבר מעורפל הכרה, הם סיפרו לנו שהוא התמוטט במהלך הריצה והם הביאו אותו אלינו על מנת שנטפל בו. העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ כשבמקביל הנחתי אותם להביא ממקום סמוך בדחיפות שקיות קרח רבות. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל מתן נוזלים ובתוך דקות ספורות התחלנו את הפינוי הדחוף לבית החולים תוך קירור הנפגע עם שקיות הקרח כשמצבו יציב".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך