כתובת הנאצה שרוססה ליד הספסל במרום נווה. צילום: עיריית ר"גכתובת הנאצה שרוססה ליד הספסל במרום נווה. צילום: עיריית ר"ג

בעקבות סערת השבת בר"ג וכתובות הנאצה נגד ראשי העירייה, רב העיר בפועל, הרב אהרון כץ מפיץ מכתב חריג לקהל המתפללים: "אלימות מכל סוג שהוא לא יכול בשום פנים ואופן להיות צורה של ויכוח"

בשבת האחרונה הופץ בין קהל המתפללים בבתי הכנסת ברמת גן מכתב יוצא דופן שיצא מידיו של הרב בפועל של העיר, הרב אהרון כץ. הרב כץ שלח את המכתב לאחר שבוע סוער של כתובות נאצה נגד ראש העיר וממלא מקומו, כשעל הפרק השאטלים בשבת: "בימים האחרונים גלש הוויכוח על ידי מעטים למקומות לא ראויים ומסוכנים"


אחרי השבוע הסוער שעבר על רמת גן במהלכו רוססו כתובות נאצה – גרפיטי על קיר ביתו של מ"מ ראש העיר, ליעד אילני ויום למחרת רוססו כתובות כנגד ראש העיר, כרמל שאמה הכהן – והכל בנושא חילול השבת שלכאורה השניים "אשמים" בו, החליט בצעד יוצא דופן ממלא מקום רב העיר, הרב אהרון כץ, להוציא בשבת האחרונה מכתב לכל רבני העיר וציבור המתפללים – בו הוא קורא לחדול ממעשים אלו ויותר מכך.

וכך כתב הרב אהרון כץ לציבור המתפללים ושומרי המצוות ברמת גן:

"כבוד רבני הקהילות שליט"א, גבאי בתי הכנסת ציבור מתפללים וחברים יקר.

עירנו האהובה רמת גן ת"ו נפלה בשבועות האחרונים למחלוקת הנוגעת לקדושת השבת, היום המקודש מכל הימים אותו בחר צור עולמים. אכן יש לנו ויכוח נוקב כשאנו טוענים שגם בעיר מעורבת קהילות ,כמו רמת גן ,צריך להיזהר בשמירת הסטטוס קוו ולא להשתמש בכספי המיסים של כל תושבי העיר למטרות שיש בהן חילול שבת מובהק.

אנו מנהלים ויכוח זה בעקשנות ובהקפדה על כבודם של הצדדים ועל ההכרה שכל צד בא לעניין בידיים נקיות ובהכרת טענות הצד השני.

בימים האחרונים גלש הוויכוח על ידי מעטים למקומות לא ראויים ומסוכנים.

קריאה בשמות גנאי לא ראויים בהחלט, כתיבת  דברי גינוי והפחדה בסמוך לבתי נבחרי הציבור, וסכנה לאלימות מכל סוג שהוא לא יכול בשום פנים ואופן להיות צורה של ויכוח ציבורי בעיר שלנו בכל מקרה.

אנחנו רוצים לנהל ויכוח לגופו של עניין, חלילה להפוך אותו לוויכוח בעניין הגוף. אני פונה אליכם יקירי לשמור בכל מקרה על צורה מכבדת ומכובדת של אי ההסכמות הקיימות בעיר.

 

 

אולי גם זה יעניין אותך

"כמי שאחראי כיום על מלוא שירותי הדת העיקריים, רישום נישואין כדת משה וישראל כשרות בתי האוכל ויצירת המזון עירוב העיר ומקוואותיה ועוד אני מבקש את עזרתכם החשובה על מנת שנוכל להמשיך את מסורת שיתוף פעולה עם כל גורמי הנהלת העיר וכל הקהילות בעיר על מנת להמשיך לקיים עיר נפלאה שוחרת שלום אהבה אחווה ורעות.

בתפילה שהפורס סוכת שלום  ישים בנו אהבת תורה יראת ה' ושלום".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך