חדשות

בעקבות סערת השבת בר”ג וכתובות הנאצה נגד ראשי העירייה, רב העיר בפועל, הרב אהרון כץ מפיץ מכתב חריג לקהל המתפללים: “אלימות מכל סוג שהוא לא יכול בשום פנים ואופן להיות צורה של ויכוח”

אחרי השבוע הסוער שעבר על רמת גן במהלכו רוססו כתובות נאצה – גרפיטי על קיר ביתו של מ”מ ראש העיר, ליעד אילני ויום למחרת רוססו כתובות כנגד ראש העיר, כרמל שאמה הכהן – והכל בנושא חילול השבת שלכאורה השניים “אשמים” בו, החליט בצעד יוצא דופן ממלא מקום רב העיר, הרב אהרון כץ, להוציא בשבת האחרונה מכתב לכל רבני העיר וציבור המתפללים – בו הוא קורא לחדול ממעשים אלו ויותר מכך.

וכך כתב הרב אהרון כץ לציבור המתפללים ושומרי המצוות ברמת גן:

“כבוד רבני הקהילות שליט”א, גבאי בתי הכנסת ציבור מתפללים וחברים יקר.

עירנו האהובה רמת גן ת”ו נפלה בשבועות האחרונים למחלוקת הנוגעת לקדושת השבת, היום המקודש מכל הימים אותו בחר צור עולמים. אכן יש לנו ויכוח נוקב כשאנו טוענים שגם בעיר מעורבת קהילות ,כמו רמת גן ,צריך להיזהר בשמירת הסטטוס קוו ולא להשתמש בכספי המיסים של כל תושבי העיר למטרות שיש בהן חילול שבת מובהק.

אנו מנהלים ויכוח זה בעקשנות ובהקפדה על כבודם של הצדדים ועל ההכרה שכל צד בא לעניין בידיים נקיות ובהכרת טענות הצד השני.

בימים האחרונים גלש הוויכוח על ידי מעטים למקומות לא ראויים ומסוכנים.

קריאה בשמות גנאי לא ראויים בהחלט, כתיבת  דברי גינוי והפחדה בסמוך לבתי נבחרי הציבור, וסכנה לאלימות מכל סוג שהוא לא יכול בשום פנים ואופן להיות צורה של ויכוח ציבורי בעיר שלנו בכל מקרה.

אנחנו רוצים לנהל ויכוח לגופו של עניין, חלילה להפוך אותו לוויכוח בעניין הגוף. אני פונה אליכם יקירי לשמור בכל מקרה על צורה מכבדת ומכובדת של אי ההסכמות הקיימות בעיר.

 

 

Tags

“כמי שאחראי כיום על מלוא שירותי הדת העיקריים, רישום נישואין כדת משה וישראל כשרות בתי האוכל ויצירת המזון עירוב העיר ומקוואותיה ועוד אני מבקש את עזרתכם החשובה על מנת שנוכל להמשיך את מסורת שיתוף פעולה עם כל גורמי הנהלת העיר וכל הקהילות בעיר על מנת להמשיך לקיים עיר נפלאה שוחרת שלום אהבה אחווה ורעות.

בתפילה שהפורס סוכת שלום  ישים בנו אהבת תורה יראת ה’ ושלום”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close