"מסכת מחדלים שערורייתיים ורשלנות פושעת". צילום: באדיבות המשפחה"מסכת מחדלים שערורייתיים ורשלנות פושעת". צילום: באדיבות המשפחה

אמו של טימופיי בן התשע שנפל אל מותו מצוק חוף בת-ים: "מישהי התקרה ואמרה שהבן שלי שוכב מלא דם. רצתי למקום. אני מתתי יחד אתו אתמול"

המוות הטראגי של טימופיי בן התשע מבת ים שנפל מצוק בסי פאלאס אל מותו. המשטרה העבירה את חקירת האירוע ליחידה לחקירות הונאה. האמא אוקסנה: "למה, למה זה קרה לו? זה נורא לראות ילד במצב כזה. אני מתתי יחד אתו". ראש העיר ברוט יצא לפני כשעה מביקור אצל המשפחה והבטיח כי המקרה מתוחקר ונבדק. האם הייתה רשלנות?


טימופיי אשורטיה בן התשע מבת-ים, תלמיד כיתה ג' בבית הספר "גורדון" בעיר, רצה לבוא לחגיגת פרידה מהחונך שלו- תלמיד תיכון ומדריך בצופי ים שעמד לפני גיוס. הוא היה קשור מאוד אליו והיה חשוב לו להגיע ולהיפרד ממנו.

בעוד אותו חונך ירד לים, טימופיי נותר למעלה על הצוק וישב על סלעים ושוחח עם חבר אחר שלו.

לפי עדות אותו חבר, טימופיי קם וניסה לדלג על סלע אחר במקום – אלא שמסיבות הנחקרות כעת אותו סלע עליו נחת, הדרדר מגובה כ-9 מטר ועליו טימופיי שנפל מהצוק ונחבט אנושות בראשו, כשכעבור כמה החייאות וזמן קצר נקבע מותו הטראגי.

אמו של טימופיי, אוקסנה, טיילה באותו זמן עם בנה הפעוט- אחיו הקטן של טימופיי כשהיא לפתע מקבלת טלפון ממכרה שאומרת לה למהר לחוף שם שוכב בשלולית דם בנה. "אין לי כלום. אני לא יכולה לחיות בלעדיו. אני גם מתה יחד אתו. הגעתי למקום שזה קרה ולא נתנו לי להיכנס לשם. ממה שראיתי שם יש מלא אבנים גדולות וזה מאוד מסוכן שם.

"זה נורא לראות ילד בן 9 במצב כזה, זה קשה לחשוב למה זה קרה לו ולנו?".

 

אולי גם זה יעניין אותך

ראש העיר, צביקה ברוט, ביקר היום בצהריים בבית המשפחה והוציא את ההודעה הבאה: "סיימתי עכשיו ביקור כואב במיוחד בביתו של טימופיי אשורטיה, הילד שנפל אתמול אל מותו בחוף הים. לילה קשה עבר על כל העיר בת-ים, ששולחת את תנחומיה למשפחה היקרה. שמעתי מהם על ילד מתוק, שאהב את הים והיה מקור לגאווה להוריו ולמשפחתו. פרטי האירוע הקשה נבדקים ביסודיות, ואנו נעדכן בכל הפרטים ברגע שיהיה ניתן".

המשטרה הודיעה כי פתחה בחקירה של המקרה הטראגי והעבירה את החקירה ליחידה לחקירות הונאה של מחוז תל אביב.

נבדק האם הייתה סכנה במקום והאם היה כשל בכך שלא הוצבו מחסומים או גדירות לפני סלעי המצוק שהדרדרו.

 

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך