המתנדב במשטרה שיקר בנוגע לירי בעקבות עימות עם חשוד בדקירה. בסוף דווקא הוא נעצר

פליטת כדור בזירת אירוע ברחובות הובילה לדיווח כוזב מצד מתנדב במשטרה ולמעצר שגוי של חשוד בירי לעברו. מעשה קטן שעשה גילה לאנשי מח"ש מי אשם באמת


המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד מתנדב לשעבר בתחנת המשטרה ברחובות בגין מסירת ידיעה כוזבת ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד מור לרמן מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, ב-10 בפברואר 2017 שירת הנאשם כמתנדב בתחנת המשטרה ברחובות במהלך משמרת לילה, התרחש אירוע דקירה סמוך ל"גן המייסדים" ברחובות.

המתנדב שהיה בקרבת מקום הגיע לזירה, והבחין בחבורת נערים בהם חשד כמעורבים בתקרית הדקירה. הנערים החלו להימלט מהמקום, בעודם בגילופין, והנאשם החל דולק אחריהם. לאחר מרדף רגלי קצר הדביק הנאשם את החבורה, ואז החל מאבק פיזי בין הנאשם ובין שלושה נערים מהחבורה.

אולי גם זה יעניין אותך

בשלב מסוים, בעוד המאבק בעיצומו, שלף המתנדב את נשקו האישי. בשל רשלנותו, מסיבה שאינה ידועה, נפלט כדור מנשקו וכתוצאה מכך פגע הקליע בירכו השמאלית והביא לפציעתו.

המתנדב דיווח בגל הקשר המשטרתי כי נפלט כדור מנשקו, כשההסבר שנתן היה כי הנערים ניסו לחטוף את נשקו. סמוך לאחר פליטת הכדור, הבחין המתנדב שנורה בתרמיל הכדור שנפלט, ובעודו פצוע בעט בתרמיל שהיה מונח על הארץ במטרה להרחיקו מהזירה ולהסתירו.

עם הגעת כוחות המשטרה הראשוניים לזירה, חזר המתנדב על הדיווח הכוזב, בהצביעו על המתלונן ששכב על הארץ בזירה כי הלה ניסה לחטוף את נשקו וירה בו.

בעקבות הדיווח הכוזב נעצר הנער, בין היתר בחשד לניסיון לרצח שוטר ובהחזקת נשק שלא כדין. לאחר החקירה הוארך מעצרו, כאשר המתנדב שב וחזר על הדיווח כי: "אקדחו נחטף על ידי המתלונן וכתוצאה מכך נשמעה לפתע ירייה אשר הביאה לפציעתו".

לצערו של היורה אנשי מח"ש מצאו את התרמיל, והבינו את שקרה באמת. המתנדב נעצר וכאמור הוגש נגדו כתב אישום בגין מסירת ידיעה כוזבת ושיבוש מהלכי משפט. נגד הנערים עומד כתב אישום בנוגע לאירוע הדקירה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך