בעירייה מעדיפים את הכסף מנוחות התושבים? צילום קופצ'ינסקי ויאדובעירייה מעדיפים את הכסף מנוחות התושבים? צילום קופצ'ינסקי ויאדו

עיר החינוך והילדים? חולון מממנת תערוכת צעצועים שמאחוריה עומדת מנכ"לית העירייה לשעבר, חנה הרצמן, שמימנה לעצמה נסיעות פרטיות על חשבון קופות העיר

איך קורה שהעירייה מממנת ונותנת חסות לתערוכת צעצועים שמאחוריה עומדת מנכ"לית העירייה לשעבר, חנה הרצמן, שפרשה לאחר שנמצא בדוח מבקר המדינה על כך שנטלה כספי ציבור לטובת נסיעות פרטיות שלה, ועוד מקרי התנהלות לא תקינה? איך העירייה מרשה לאדם שמעל בתפקידו הציבורי הרם להיות מאחורי תערוכה כזאת ?


אחרי כשני עשורים כמנכ"לית החזקה של עיריית חולון, חנה הרצמן פרשה מתפקידה לאחר שעמד להתפרסם דוח מבקר המדינה עם ממצאים חמורים מאוד נגדה על שימוש לא ראוי ולא חוקי בכספי הציבור לטובת נסיעות פרטיות שלה, שהצהירה לכאורה כנסיעות עבודה והתבררו כפרטיות ועוד ממצאים חמורים.

הרצמן הגיעה להסדר שתחזיר לקופות העירייה מכיסה 43 אלף שקל ותפרוש בשקט מתפקידה.

מאחר ומדובר בממצאים קשים שעלו נגדה, היה מצופה שעיריית חולון המתהדרת בהיותה עיר הילדים והחינוך תהווה מודל לחיקוי ותראה שאדם הסורח בתפקידו ובהתנהלותו בתפקיד ציבורי ומכספי הציבור, אינו ראוי לשיתוף פעולה ולדריסת רגל בעיר הילדים.

אלא שרצוי מחד ומצוי מאידך.

השנה שוב תתקיים תערוכת צעצועים ומשחקי ילדות מהעבר. תערוכה מאוד יפה ופופולארית שעיריית חולון נותנת לה חסות ומימון.

ומי עומד כאוצרת התערוכה מאחורי תערוכה הנוגעת לילדים וחינוך? לא אחרת מאשר אותה מנכלית לשעבר, חנה הרצמן. אותה אחת שלקחה כפי ציבור והשתמשה בהם לצרכיה ותענוגות אישיים ופרטיים.

 

אולי גם זה יעניין אותך

אז איך מסבירים זאת בהנהלת עיריית חולון? מבחינתם אין פה שום בעיה על משקל – מה שהיה ימשיך להיות. להלן תגובת עיריית חולון: "במרץ 2015 הוצגה התערוכה הראשונה בסדרת התערוכות, שיזמה ואצרה חנה הרצמן, המוקדשות לצעצועים ולמשחקי ילדות וזאת מתוך רצון להכיר לדור הצעיר משחקים נוסטלגיים ערכיים וחינוכיים לצד עיצובים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות בתחום זהבהמשך חקרה גם את תחום האספנות בעולם הצעצועים ובעקבות זאת הוצגה בשנת 2017 התערוכה השנייה בסדרה שעסקה בנושא. החודש תיפתח התערוכה השלישית בסדרה,  והפעם בחרה הרצמן לשים דגש על משחקי הקופסה ולתת כבודלראשונה, לשניים מהיוצרים הבינלאומיים של ישראל אורה ותיאו קוסטר, אשר אחראים להמצאת כמה ממשחקי הקופסה המוכרים והאהובים בכל העולםשיבוץ התערוכה בלוח התערוכות העירוניות נובע משיקולים אמנותיים בלבד והעיתוי לקח בחשבון גם את תקופת חופשת הקיץ בו ילדים רבים יוכלו לבקר בגלריה וגם לשחק במשחקים באופן חופשי. יודגש, כי את התערוכה הזו, כמו את שתי התערוכות הקודמות בסדרה, אוצרת חנה הרצמן בהתנדבות".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך